Czas dla stworzenia. Chrześcijańskie święto na rzecz ochrony środowiska

Artykuł
Czas dla stworzenia to święto, które łączy setki tysięcy chrześcijan w modlitwie i działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Fot. pixabay.com

Pierwszego września, w Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia rozpoczyna się międzynarodowe święto ekumeniczne Czas dla stworzenia. Potrwa do 4 października, w dzień św. Franciszka. W tym roku za przebieg przedsięwzięcia odpowiada Caritas Laudato Si’.

Papież Franciszek zaprosił do udziału w wydarzeniach związanych ze świętem, ponieważ jest ono okazją do tego, abyśmy „pogłębili swoją wiarę w Boga Stwórcę i zjednoczyli się w sposób szczególny na modlitwie i w działaniach na rzecz ochrony wspólnego domu”.

Działania Caritas w ramach Czasu dla Stworzenia:

1. Do parafii w całej Polsce rusza ok. 10 000 EKO-PACZEK z materiałami na Czas dla Stworzenia. W środku znajdują się: Encyklika Papieża Franciszka LaudatoSi’, specjalne wydanie eko kwartalnika Caritas z publikacjami specjalistów i pasjonatów organizujących zielone inicjatywy, pocztówki z projektów, które mogą stać się inspiracją dla całej parafii.
Do paczki jest załączony list biskupa Wiesława Szlachetki przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. dr Marcina Iżyckiego – Dyrektora Caritas Polska.

2. Przygotowany przez Caritas Eko Kwartalnik dostępny na stronie laudatosi.caritas.pl – materiały do rozważ i inspiracji dla wspólnot na wrzesień, październik i listopad. Liturgie, katechezy, modlitwy, plakaty oraz formularz mszy świętej na Niedzielę św. Franciszka.

 czasdlastworzenia_1620x1080_670_01

Źródło: Konferencja Episkopatu Polski

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy