„Przypadków jest więcej niż ujawniono”. Były szef wywiadu USA o UFO

Artykuł
Raport na ten temat UFO ma się ukazać w czerwcu
Fot. Unsplash/Stephen Leonardi

Były Dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe stwierdził, że przypadków zaobserwowania niezidentyfikowanych obiektów latających przez amerykańskich wojskowych jest więcej niż dotychczas podawano i niektóre z nich są „trudne do wyjaśnienia”. Raport na ten temat ma się ukazać w czerwcu.

Ratcliffe, były kongresmen, który funkcję nadzorcy służb wywiadowczych pełnił w ostatnim roku urzędowania Donalda Trumpa, mówił na temat potencjalnych obserwacji UFO w wywiadzie dla Fox News.

– Zazwyczaj mamy wiele czujników, które wychwytują te rzeczy (...) Tak naprawdę jest ich więcej, niż zostało to upublicznione – stwierdził polityk, odnosząc się do opublikowanych przez Pentagon w 2020 r. dwóch filmów wideo dokumentujących zaobserwowanie przez marynarzy i pilotów niezidentyfikowanych i dziwnie zachowujących się obiektów latających.

Jak stwierdził, przy zetknięciu się z niezwykłymi „zjawiskami powietrznymi”, służby zawsze szukają najbardziej prawdopodobnych wyjaśnień.

– Mówimy o obiektach, które były zaobserwowane przez marynarkę lub siły powietrzne albo obrazy z satelitów, które szczerze mówiąc wykonują działania trudne do wyjaśnienia, ruchy, które trudno powtórzyć, dla których nie mamy technologii. Albo podróżują z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego – powiedział

Amerykańskie służby mają do końca pierwszej połowy roku opublikować raport na temat zaobserwowanych zjawisk. Taki obowiązek nakłada na nie zapis przemycony w ustawie zawierającej pakiet pomocowy dla gospodarki podpisanej w grudniu 2020 r.

Jak stwierdził Ratcliffe, dokument będzie zawierał przypadki z całego świata.

Źródło: PAP/Forsal

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy