Donald Trump udostępni własną platformę komunikacyjną. „To całkowicie zmieni grę”

Artykuł
W związku z uruchamianiem nowej platformy do Donalda Trumpa zgłosiło się już wiele firm
Fot. Flickr/Trump White House Archived

Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych. W ciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna – zapowiedział w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.

– Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą – ogłosił Miller. – Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego – dodał, przewidując, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi.

– To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować co dokładnie zrobi prezydent Trump – podkreślił jego doradca.

Miller nie przedstawił szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej Trumpa, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie „spotkania na wysokim szczeblu” i zgłosiło się do niego wiele firm.

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Analogiczne kroki podjął Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. i ryzykiem podżegania do przemocy.

W odpowiedzi na coraz bardziej bezpardonową cenzurę konserwatywnych użytkowników mediów społecznościowych powstał już polski portal Albicla.com, forum wymiany niezależnej i wolnej myśli, bez ingerencji i bez cenzury.

Źródło: PAP/Bankier

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy