Kompromitacja giganta. Drużyna Lewandowskiego odpada z turnieju

Artykuł
Drużyna Roberta Lewandowskiego została upokorzona przez rywali
Fot. Twitter/@i3merz

Bayern Monachium pożegnał się z Pucharem Niemiec w stylu, który piłkarskiej potędze zwyczajnie nie przystoi. Drużyna Roberta Lewandowskiego została upokorzona przez rywali, przegrywając aż 0:5.

Świetna passa Bawarczyków została wczoraj brutalnie przerwana przez Borussię Mönchengladbach w meczu drugiej rundy Pucharu Niemiec.

Na papierze zdecydowanym faworytem byli die Roten, którzy mecz rozpoczęli w galowym składzie pełnym gwiazd. Nie nazwiska okazały się jednak podczas tego spotkania decydujące. 

Piłkarze BMG otworzyli worek z bramkami na samym początku meczu - następne bramki drużyna Roberta Lewandowskiego straciła w 15. i 21. minucie. 

Piłkarze z Monachium byli zupełnie zdezorientowani i popełniali fatalne błędy, szczególnie w defensywie. Skrzętnie wykorzystywali je ich przeciwnicy, skoncentrowani, pełni sportowej agresji i, co więcej, grający przed własną publicznością. 

Druga połowa dla Bayernu była równie kompromitująca - mistrzowie Niemiec stracili kolejne dwie bramki, nie zdobywając choćby honorowego trafienia. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Die Roten do takich wpadek nie są przyzwyczajeni - zwykle to przecież oni wysoko wygrywają, deklasując rywali. Porażka w tak fatalnym stylu wzbudziła więc oburzenie wśród kibiców i medialną wrzawę. 

Bayern Monachium drugi rok z rzędu pożegnał się z marzeniami o Pucharze Niemiec - w ubiegłym sezonie Bawarczyków z turnieju, po rzutach karnych, wyeliminował drugoligowy Holstein Kiel. 

Źródło: FC Bayern München

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy