The Lewandowski Show. Bayern znowu upokorzył Barcelonę

Artykuł
Robert Lewandowski zdobył wczoraj dwie bramki
Fot. Facebook/@fcbayern.en

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim na czele ponownie upokorzył FC Barcelonę w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA. Mistrzowie Niemiec gładko wygrali wczoraj mecz wyjazdowy w stolicy Katalonii 3:0, a dwie bramki zdobył polski snajper.

Ostatnie spotkanie z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów UEFA FC Barcelona wspominała bardzo źle. Mistrzowie Niemiec zmiażdżyli bowiem klub z Katalonii aż 8:2. 

Tym razem, zespoły spotkały się już w fazie grupowej. Zespół z Monachium zdawał się być oczywistym faworytem i tak też się stało - demony z przeszłości piłkarzy Barcelony powróciły. 

Bayern przez zdecydowaną część spotkania kontrolował przebieg gry. W pierwszej połowie wynik otworzył Thomas Mueller, umieszczając piłkę w bramce strzałem z daleka. 

W drugiej połowie kunsztem popisał się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie trafiał do siatki rywali - w 56 i 85 minucie, przy drugiej bramce ośmieszając obronę FC Barcelony. 

Łącznie, w Lidze Mistrzów UEFA Lewandowski zdobył 75 goli w 97 meczach, co czyni Polaka trzecim najskuteczniejszym strzelcem w historii tych elitarnych piłkarskich rozgrywek. 

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy