Abp Naumann: Biden to najbardziej proaborcyjny prezydent USA. Niech zacznie żyć jak katolik

Artykuł
Prezydent USA Joe Biden twierdzi, że jest katolikiem
Fot. Twitter/@laralogan

„Lubi nazywać siebie pobożnym katolikiem. Zachęciłbym go to tego, by zaczął działać jako taki, szczególnie w kwestiach życia. I by pozwolił, aby jego wiara rzeczywiście kształtowała jego sumienie i decyzje, jakie podejmuje, a nie platforma jego partii” – powiedział arcybiskup Joseph Naumann z Kansas City o prezydencie Stanów Zjednoczonych Joe Bidenie.

Przewodniczący Konferencji Biskupów USA Abp Naumann stwierdził, że administracja Bidena „szuka każdej sposobności szerzenia aborcji”. Skomentował w ten sposób na decyzję prezydenta USA o cofnięciu zakazu finansowania aborterów z publicznych pieniędzy, który wprowadził Donald Trump. Przed finansowaniem mordowania nienarodzonych dzieci z funduszy krajowych wciąż chroni tzw. poprawka Hyde’a, którą Biden chce usunąć.

„Aborcja To nie planowanie rodziny. Aborcja zabiera życie już poczętego i rosnącego dziecka. Przemoc aborcji rani niezliczone kobiety cieleśnie, duchowo i emocjonalnie” – skrytykował politykę Bidena Naumann. „Administracja nie powinna dopuścić do tego, by pieniądze podatników finansowały dostarczycieli aborcji, którzy uczestniczą w programie dla kobiet planujących ciążę konkretnie zaprojektowanym tak, by wykluczyć aborcję” – powiedział arcybiskup.

Według Aidana O’Connor'a z „Church Militant”, Joe Biden „okazał się najbardziej proaborcyjnym prezydentem” USA. Choć prezydent USA twierdzi, że osobiście jest przeciwnikiem aborcji, to publicznie popiera tzw. „prawa reprodukcyjne kobiet”, w skład których wchodzi m.in. prawo do aborcji.

Źródło: fronda.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy