Premier o postawie Niemiec. „Realizuje się czarny scenariusz”

Artykuł
Premier Morawiecki odniósł się do aktualnej sytuacji geo-politycznej
Fot. flickr/Tobias Nordhausen

Premier Morawiecki odniósł się w swoim wpisie na Facebooku do aktualnej sytuacji geo-politycznej. Jak wskazał, „z niepokojem obserwuje sytuację na Ukrainie oraz reakcje naszych sąsiadów z Niemiec w obliczu zagrożenia ze strony Rosji”.

W wpisie premier stwierdził, że „z niepokojem obserwuje sytuację na Ukrainie oraz reakcje naszych sąsiadów z Niemiec w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Wskazał na „wstrzymywanie zgody Niemiec na dostawę broni z Estonii dla państwa, które przygotowuje się do obrony przed agresorem”
 
„Niestety realizuje się czarny scenariusz, przed którym od dawna ostrzegaliśmy – budowa Nord Stream 2, szantaż gazowy Rosji, miliardy zainwestowane przez Putina w Europie, a także pieniądze „zainwestowane” w byłych polityków i lobbystów dają mu narzędzia do terroryzowania kolejnych krajów Europy” - pisze Morawiecki.
 
W dalszej części wpisu premier wskazuje, że „Polska od wielu lat jest zdecydowana w swoim poparciu dla ukraińskiej drogi do integracji z Europą i Zachodem”.
 
„Przeciwstawiamy się konsekwentnie kolejnym aktom agresji ze strony Rosji, choćby nielegalnemu zajęciu Krymu. I nasz głos jest dzisiaj po stronie naszych sąsiadów z Kijowa. Jesteśmy po stronie ukraińskiej wolności, demokracji, bezpieczeństwa i prawa Ukraińców do suwerennego decydowania o losie swojego narodu. Jesteśmy też po stronie pokoju. Interesy ekonomiczne i energetyczne żadnego z krajów europejskich nie mogą być traktowane jako powód do agresji wobec naszego Sąsiada” - zakończył swój wpis premier.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy