Przejdź do treści
13:30 Benin: Co najmniej 27 osób zginęło w wypadku drogowym. Autokar spadł do rzeki
12:48 Słowacja: W Tatrach odkryto nowy wodospad – ma ponad 100 metrów wysokości
11:46 Pomorskie: Policja wyjaśnia okoliczności akcji ratowniczej na plaży w Łebie
11:05 Rzecznik prezydenta: na razie nie ma sygnałów, które wskazywałyby na zmianę stanowiska Ukrainy ws. ekshumacji
10:56 Francja: Macron zaproponował, by Zełenski i Putin spotkali się w Genewie
10:33 Pomorskie: Strażacy kolejny dzień poszukują strażaka ochotnika po pożarze hali w Kawlach
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prezydent Duda w Chinach: Mam nadzieję, że tworzymy wielkie podwaliny pod wspólna przyszłość

Źródło: facebook.com/andrzejduda; fot. Andrzej Hrechorowicz

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Suzhou z chińskim premierem Li Keqiangiem. Wyraził nadzieję, że Polska stanie się podstawowym partnerem Chin w Europie w ramach chińskiego projektu „Jednego Pasa i Jednego Szlaku”, czyli sieci korytarzy transportowych łączących Kraj Środka z UE.

Prezydent Duda w Suzhou bierze udział w forum gospodarczym 16 państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin - „16+1”.

Na otwartej dla mediów części spotkania z premierem Chin polski prezydent powiedział, że relacje polsko-chińskie i relacje państw Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami są dla niego ogromnie ważne. – Mam nadzieję, że tworzymy właśnie wielkie podwaliny pod wspólna przyszłość nie tylko w dziedzinie wymiany gospodarczej, ale także kulturalnej i naukowej – podkreślał Duda.

– Chciałbym, aby pięć lat mojej prezydentury, które rozpoczęły się niecałe cztery miesiące temu, były okresem, który będzie także przebiegał pod znakiem wielkiej intensyfikacji tej współpracy – dodał prezydent.

Wyraził nadzieję, że w ramach chińskiego projektu „Jednego Pasa i Jednego Szlaku”, Polska stanie się „miejscem, z którego chińskie wpływy gospodarcze będę promieniowały na resztę Unii Europejskiej”.

W grupie "16+1", oprócz Chin, są: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania i Macedonia.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Kolejny dzień wizyty prezydenta Dudy w Chinach. Dzisiaj spotkanie z premierem Li Keqiang

 

prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Co dalej z F-35? Przez decyzje MON mogą być zagrożone. Reakcja Ameryki!

Polskie siatkarki kończą zgrupowanie w Japonii. Mistrzostwa Świata coraz bliżej

"Cierpliwość do działań Ruchniewicza się skończyła". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Wersow i Friz po cichu wzięli ślub. Ich wesele zobaczymy… w kinach

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę

Czy będzie areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka?

Szynkowski: wczorajsze spotkanie w Białym Domu jest otwarciem nowych ram negocjacyjnych

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Echo spotkania w Waszyngtonie. Leśkiewicz: nie prowadźmy polityki zagranicznej w krótkich spodenkach!

Świątek wiceliderką rankingu WTA po triumfie w Cincinnati. Wyprzedziła Coco Gauff

Szok! Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Onkologiczny!

Najnowsze

Co dalej z F-35? Przez decyzje MON mogą być zagrożone. Reakcja Ameryki!

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę

Polskie siatkarki kończą zgrupowanie w Japonii. Mistrzostwa Świata coraz bliżej

"Cierpliwość do działań Ruchniewicza się skończyła". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Wersow i Friz po cichu wzięli ślub. Ich wesele zobaczymy… w kinach