Przejdź do treści
15:53 PILNE: Koalicja 13-grudnia przegłosowała w Sejmie zgodę na pociagnięcie Antoniego Macierewicza do odpowiedzialności karnej
15:45 Policja nie ma już wątpliwości, że odnaleziony w poniedziałek wieczorem w Odrze we Wrocławiu martwy chłopak to poszukiwany 16-latek z Wałbrzycha
15:20 Pilne: Specjalnie dla widzów Republiki, dziś o godz. 18:20 na antenie Telewizji Republika zaprezentujemy ostatni wywiad Prezydenta Andrzeja Dudy
14:25 Donald Trump: jeśli ceny energii spadną, Putin przestanie zabijać ludzi w Ukrainie
14:00 Niemieckie media: we wpisie o wybuchu powstania warszawskiego minister posłużył się zdjęciem SS
13:14 Pomorskie: Czerwone flagi na kąpieliskach w północnej Polsce z powodu m.in. wysokich fal
12:30 Warszawa: 25 lat więzienia za zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach
12:26 IMGW: wtorek i środa z zachmurzeniem i lokalnymi burzami
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Gargas: Słowa gangstera "Masy" opisują degrengoladę lat 90.

Źródło: Telewizja Republika

- To, co mówi gangster o pseudonimie "Masa", poraża, bo opisuje całkowitą degrengoladę początku i środka lat 90 - stwierdziła Anita Gargas.

Dorota Kania zapowiedziała, że niebawem pojawi się kolejna książka jej autorstwa, w której zajmuje się m.in. opisaniem działalności gangu pruszkowskiego i kontaktów gangsterów z politykami w latach 90. Dziennikarka Gazety Polskiej wyjawiła, że rozmawiała z Jarosławem Sokołowskim, czyli najsłynniejszym świadkiem koronnym w Polsce. Jak twierdzi Kania, przyznał, że mafia miała kontakt z politykami.

O niejasnych finansach polskich partii politycznych w Politycznym Podsumowaniu Dnia rozmawiali publicyści.

Gargas nawiązała do ostatnich doniesień Pawła Piskorskiego. - Nie tylko Piskorski mówi o finansowaniu KLD - zauważyła Gargas. Dziennikarka Telewizji Republika przypomniała, że to samo mówi w tej kwesii Krzysztof Wyszkowski, "człowiek, który nie ma interesu politycznego, żeby zabłysnąć przed wyborami do PE".

- To, co mówi gangster o pseudonimie "Masa", poraża, bo opisuje całkowitą degrengoladę początku i środka lat 90 - stwierdziła. - To, co dla mnie jest nowe, poza tym, że mafiozi mieli bezpośredni kontakt z niektórymi politykami, to fakt jak gangsterzy przenikali w świat wojskowy - przyznała dodając, że byli oni na Wojskowej Akademii Technicznej przyjmowani jak królowie.

Gargas przypomniała, że powiązania mafiozów z WAT-em są związane z faktem, że to właśnie ta uczelnia dopuszczała do obrotu automaty do gier. - Od tego był krok do handlu bronią, wg schematu Bagsika i Gąsiorowskiego - przekonywała dziennikarka. W jej opinii ogromnym problem w wyjaśnieniu sprawy i wyciągnięcia konsekwencji jest zachowanie dziennikarzy mediów głównego nurtu.  - Oczywiście media mainstreamowe nabierają wody w usta. Gdyby ich dziennikarze wywiązywali się ze swoich obowiązków już dawno pewne osoby podałyby się do dymisji - zauważyła.

Z kolei zdaniem Janusza Rolickiego "na pewno z biegiem lat historia III będzie się zmieniała". - To tylko czubek góry lodowej - podkreśłił po czym dodał, że "nie powinno to jednak nikogo dziwić". - W czasie przełomu wszystko się zdarza. Wiemy, że wszystkie partie brały pieniądze skąd się dało - przekonywał Rolicki.

Opinia publicysty wywołała oburzenie Anity Gargas, która stanowczo zaprzeczyła jego słowom. - To nieprawda, że każdy brał w reklamówkach jak się dało i od kogo się dało - podkreśliła, zauważając, że sprawa dotyczy  poszczególnych środowisk. - A to w jaki sposób politycy z tych środowisk się odwdzięczali powinno być zbadane. Każda decyzja rządu Tuksa powinna być pod tym kątem zbadana - zauważyła.

CZYTAJ TAKŻE:

Kania: Według „Masy” mafia sponsorowała PO

Telewizja Republika

Polecamy Sejm

Wiadomości

PILNE: Sejm opowiedział się za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi

Lewandowski gasi rzecznika Siemoniaka: „Proszę nie dezinformować opinii publicznej”

Policjanci wykryli nielegalny arsenał

Posłowie PiS domagają się zwolnienia Ruchniewicza: dopuścił się przestępstwa zdrady dyplomatycznej, zawiadomimy prokuraturę

Roxie Węgiel wyjeżdża z Polski! Dostała się na prestiżowe studia w Londynie

Jest wyrok: 25 lat więzienia za zabójstwo w Ząbkach!

Płaczek: Hołownia widzi, że koalicjanci nie realizują programu

Podatek Belki jak był, tak będzie. Domański ma "nową propozycję"

Monika Richardson uderza w Korwin-Piotrowską i Izbę Weterynaryjną! „Pastwią się nad moją żałobą”

Jagodzianki – smak lata prosto z Lubelszczyzny [wideo]

Prezydent krytykuje działania Żurka: sam powinien mieć postępowanie dyscyplinarne

Historyczny wyczyn w rzucie oszczepem! Brazylijczyk bije rekord

Aktualne ceny ropy w USA z małymi zmianami

"Emigracja albo więzienie". Żurek tłumaczy czemu musi "zreformować sądy"

Ciecióra: możliwe są przyspieszone wybory

Najnowsze

PILNE: Sejm opowiedział się za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi

Roxie Węgiel wyjeżdża z Polski! Dostała się na prestiżowe studia w Londynie

Jest wyrok: 25 lat więzienia za zabójstwo w Ząbkach!

Płaczek: Hołownia widzi, że koalicjanci nie realizują programu

Podatek Belki jak był, tak będzie. Domański ma "nową propozycję"

Cenckiewicz Lewandowski

Lewandowski gasi rzecznika Siemoniaka: „Proszę nie dezinformować opinii publicznej”

Policjanci wykryli nielegalny arsenał

Posłowie PiS domagają się zwolnienia Ruchniewicza: dopuścił się przestępstwa zdrady dyplomatycznej, zawiadomimy prokuraturę