Lektor zrezygnował ze współpracy przy audiobooku. Wszystko przez słowa krytyki o Janie Pawle II

Artykuł
Pisarz przyznał, że nie był świadkiem zdarzenia.
pixabay/Pexels

Pisarz Artur Domosławski poinformował o tym, że lektor odmówił współpracy na zaawansowanym etapie prac. Lektor uznał, że nie zgadza się z jednym z użytych w książce sformułowań dotyczących papieża Jana Pawła II.

Na swoim profilu na Facebooku autor książki ,,Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana" zamieścił wpis informujący o tym, że podczas nagrywania audiobooka lektor odmówił współpracy.

- Aktor powiedział, że tego nie przeczyta. Przecież Jan Paweł II nie mógł wygłosić niedorzecznej tezy. I jak tak w ogóle można... - napisał Domosławski. W swoim wpisie na Facebooku zaznaczył, że zdanie to znajduje się na 655 stronie i był to bardzo zaawansowany etap pracy.

W książce o Baumanie, w części poświęconej jego powrotom do Polski w latach 90., bohater w pewnym momencie jest krytykowany przez intelektualistów katolickich. Domosławski przytoczył cały fragment, by zobrazować cały spór: ,,Papież piętnuje świeckie prawa – między innymi prawo kobiet do decydowania o urodzeniu dziecka lub usunięciu ciąży. Jednym ze skutków tych nauk i uległości znacznej części establishmentu wobec Kościoła jest wprowadzenie ustawy antyaborcyjnej. W 1995 roku w Skoczowie Jan Paweł II posuwa się do wygłoszenia niedorzecznej tezy, że w Polsce powraca dyskryminacja katolików i że są oni spychani na margines życia społecznego.”.

- Aktor powiedział, że tego nie przeczyta. Przecież Jan Paweł II nie mógł wygłosić niedorzecznej tezy. I jak tak w ogóle można… - napisał Domosławski.

Dzięki szybkiej reakcji wydawcy udało znaleźć się zastępstwo. Całość książki przeczytał od nowa aktor teatralny, filmowy i dubbingowy- Adam Bauman.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy