Niemiecka firma i KPH w tęczowym natarciu

Artykuł
flaga LGBT
wallpaperflare.com

Organizacja pozarządowa "Kampania Przeciw Homofobii" wraz z niemieckim Zalando, stworzyły projekt wsparcia dla osób LGBTQIA+.

Projekt ma na celu przedstawienie cierpienia i prześladowania, jakim rzekomo ulegają osoby podpisujące się pod skrót LGBTZalando razem z polską firmą MISBHV, stworzyło pięć projektów powstałych z uszkodzonych podczas aktów przemocy wobec osób LGBTQIA+ ubrań.

Niemiecka firma wydała oświadczenie w tej sprawie. Według niego zniszczone ubrania to symbol walki o tolerancję i protest przeciw homofobii - Wspólnym mianownikiem opowiadanych historii nie jest zakorzeniona w nich trauma, lecz chęć dążenia do zmiany i promowania tolerancji. Odzież ma stać się symbolem odwagi i niezłomności społeczności LGBTQIA+, która wciąż walczy w Polsce o równość i szacunek – mówi komunikat.

Projekt ruszył 6 sierpnia i będzie promował filmy w mediach społecznościowych przedstawiające historie dyskryminowanych osób.

KPH po ogłoszeniu wyników prezydenckich atakowało w mediach społecznościowych córkę Andrzeja Dudy. Stowarzyszenie jest również odpowiedzialne za zachęcanie do organizacji "Tęczowych Piątków" w szkołach.

Internauci zarzucają firmie Zalando chęć zarobienia na cudzej krzywdzie.

Źródło: dorzeczy.pl, twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy