Tusk żeruje na śmierci Adamowicza. Ziobro zapowiada śledztwo

Artykuł
Flickr.com/Kancelaria Premiera

W krótkim nagraniu zamieszczonym we wtorek na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk cytuje treść listu, który miał rzekomo otrzymać, wraz z innymi politykami jego partii. Wszczęcie przez prokuraturę postępowania w sprawie korespondencji z pogróżkami zapowiedział minister sprawiedliwości oraz prokuratur generalny Zbigniew Ziobro.

Tusk na nagraniu zwrócił uwagę, że owo pismo z groźbami otrzymał 2 listopada, tj. w Dzień Zaduszny, a także w 56. rocznicę urodzin śp. Pawła Adamowicza. Szef PO stwierdził, że osobą odpowiedzialną za narastającą falę nienawiści w Polsce jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

„Jarosławie Kaczyński, jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny - jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa” - oświadczył Tusk.

Do oskarżeń przewodniczącego PO odniósł się minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro. „Zaduszki to dzień, gdy Polacy wspominają zmarłych i oddają im szacunek, a nie żerują na ich śmierci, jak D. Tusk przywołujący śp. P. Adamowicza, by atakować J. Kaczyńskiego. Dość tej szczujni! Trzeba opamiętania! W sprawie listu, o którym mówi, prokuratura wszcznie postępowanie” - napisał na Twitterze szef MS.

Warto podkreślić, że były Przewodniczący Rady Europejskiej nie po raz pierwszy wykazuje się ogromem cynizmu i hipokryzji. Nie interweniował on, gdy jego podwładny Janusz Palikot na wieczorze wyborczym Bronisława Komorowskiego w 2010 roku jawnie groził śmiercią Jarosławowi Kaczyńskiemu. W kolejnym wpisie wspomniał także o tym Ziobro.

„Gdzie był Donald Tusk, kiedy jego polityczny wychowanek Janusz Palikot mówił na wieczorze wyborczym PO: zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż?! Kilka miesięcy później próbował tego dokonać członek PO – Ryszard Cyba”. - napisał Ziobro.

Niewątpliwie wystąpienie Tuska ma charakter prowokacyjny i jego zadaniem jest oczernienie środowiska konserwatywnego i narodowego przed Narodowym Świętem Niepodległości. Lider PO wskazał, że groźby są kierowane także pod adresem Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki powstania warszawskiego, która w ostatnim czasie jest częstym gościem wieców i spotkań organizowanych przez środowisko Platformy Obywatelskiej, Komitetu Obrony Demokracji oraz inicjatywy Tour de Konstytucja PL. 

Celem wypowiedzi Tuska jest wzbudzenie emocji oraz jeszcze większe podgrzanie atmosfery i podzielenie Polaków, dlatego bardzo ważne jest, aby sprawą zajęła się prokuratora. Śledztwo przeprowadzone przez organy ścigania pozwoli na sprawdzenie domniemanych pogróżek pod kątem prawdziwości, rzetelności oraz na odnalezienie sprawcy czynu

Źródło: twitter.com TV.Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy