Tusk obiecuje związki partnerskie. Aktywiści LGBT wyśmiewają go

Artykuł
Słowa Tuska spotkały się z krytyką aktywistów LGBT+ i polityków lewicy
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

- Jedną z pierwszych moich decyzji będzie zgoda na związki partnerskie - zadeklarował szef PO Donald Tusk. Jego oświadczenie spotkała się z kpiącą reakcją ze strony samych zainteresowanych, którzy politykowi nie wierzą i zarzucają mu interesowność.

Podczas otwarcia Campusu Polska Przyszłości, Tusk przekonywał, że radykalne zmiany prawa, takie jak małżeństwa homoseksualne, to są zmiany, które wielu Polakom niełatwo przychodzi akceptować. Zaznaczył, że trzeba robić wszystko, żeby ludzie o innej orientacji mieli pełne prawa, a wszyscy inni znaleźli w sobie gotowość do akceptacji dla tych zmian.

- Decyzje polityków powinny wyprzedzać zmiany społeczne, ale dobrze, aby one nie były zbyt oderwane od siebie - przekonywał Tusk. 

- Jeśli ja będę stał np. na czele większości parlamentarnej w następnych wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie - zadeklarował szef PO. 

Słowa Tuska spotkały się z krytyką aktywistów LGBT+ i polityków lewicy, którzy zarzucili politykowi interesowność i brak szczerych intencji. 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy