„Polska na dzień dobry”. Ziemkiewicz: Tusk wrócił jako oszalały z nienawiści oszołom

https://tvrepublika.pl/PKW-Sprawozdanie-finansowe-Holowni-odrzucone,122398.html

Łukasz Jankowski w programie „Polska na dzień dobry” rozmawiał z Rafałem Ziemkiewiczem.

Rafał Ziemkiewicz skomentował sytuację w Afganistanie. – Zamach w Kabulu jest efektem napięć pomiędzy talibami a Państwem Islamskim – powiedział publicysta. – Joe Biden nie panuje nad sytuacją – dodał.

Odniósł się też do sytuacji w Polsce . – Dawna elita zachowuje wszystkie narzędzie władzy, ma po swojej stronie wielkie korporacje. Wyobraźmy sobie, że PO doszłaby do władzy. Byłoby to samo, co robi Biden. A Biden, jeśli chodzi o szkodzenie Ameryce, jest znakomity – mówił.

Ziemkiewicz przypomniał, że dzisiaj odbędzie się debata między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim. – Myślę, że powiedzą, że „tolerancja” i „walka o klimat”. W świecie liberalno-demokratycznym panuje kompletna infantylizacja – fantasmagorie podnoszone do rangi problemów – mówił publicysta.

Gość programu przypomniał, że Donald Tusk widzi przede wszystkim stanowisko całej UE. – Zachód zdał sobie sprawę, że uchodźcy wybierają się dalej na Zachód. Stanowisko Niemiec wobec imigrantów jest jasne. To nie jest „herzlich willkommen” z lat ubiegłych. Nasza opozycja zdaje się tego nie zauważać. Mam wrażenie, że te środowiska żyjące w bańce TVN-ów i GW żyją w zupełnie innym świecie. Im się wydaje, że ich zachowania są przyjmowane z zachwytem – mówił Rafał Ziemkiewicz.

Przypomniał też sytuację z apelami opozycji i aktywistów o ochronę dzików. – Komuś się uwidziało, że ochrona przyrody polega na ochronie dzików. Tymczasem dziki są wielkim szkodnikiem, mnożą się straszliwie, żrą na śmietnikach, nie mają naturalnych przeciwników – mówił. Dodał, że dopiero kiedy UE wezwała do odstrzeliwania większej liczby tych zwierząt, głosy opozycji ucichły.

Zarówno Hołownia, jak i Tusk czy Trzaskowski założyli, że „wystarczy być”, nawiązując do Dyzmy. – Wystarczy wyjść, powiedzieć: „Hej, jestem fajny, nienawidzę PiS tak jak Wy!”, a naród poniesie ich na Belweder – mówił Ziemkiewicz.

Według publicysty jednak „Hołownia jest człowiekiem, który przespał swoją szansę, Trzaskowski przespał swoje pięć minut, a Tusk śpi już piątą minutę”.

Dodał, że powroty w polskiej polityce się nie udają. – Tusk wrócił jako oszalały z nienawiści oszołom. Powtarza to, co mówił Frasyniuk, Wałęsa, Lempart. Przychodzi na konferencje nieprzygotowany, powtarza fake newsy z internetu – mówił Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy