Trzylatek pod opieką pijanych rodziców. Sprawą zajmie się sąd

Artykuł
Badanie alkomatem wykazało, że 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u 38-letniej matka chłopca i 2,6 promila u jego 35-letniego ojca
Fot.: Canva/@photographer

Sopoccy policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę i jej 35-letniego męża, którzy pijani opiekowali się swoim trzyletnim synkiem. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ przyszli do jednej z przychodni. Dziecko trafiło do placówki opiekuńczej, o wszystkim powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

Jak poinformowała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Około godz. 20 mundurowi otrzymali zgłoszenie, że do placówki medycznej zgłosiło się nietrzeźwe małżeństwo z dzieckiem. 38-latka skarżyła się na ból nogi. Policję wezwał lekarz, który spostrzegł, że rodzice prawdopodobnie są pijani.

- Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że para to Polacy mieszkający na stałe w Szwecji, którzy do Sopotu przyjechali na wakacje - przekazała Rekowska.

Dodała, że badanie alkomatem wykazało, że 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u 38-letniej matka chłopca i 2,6 promila u jego 35-letniego ojca. 

- Lekarz przebadał dziecko i nie stwierdził u niego obrażeń. Policjanci o zdarzeniu natychmiast powiadomili koordynatora pieczy zastępczej i chłopczyk trafił pod opiekę do placówki opiekuńczej. Natomiast matka z uwagi na agresywne zachowanie trzeźwieje w pogotowiu socjalnym - wyjaśniła Rekowska.

Jak dodała, kobieta i mężczyzna zostaną w poniedziałek przesłuchani. O sprawie poinformowany zostanie także sąd rodzinny, który zdecyduje o tym, co dalej stanie się z 3-latkiem. 

 

Źródło: Polskie Radio 24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy