Trzeci dzień Olimpiady Szachowej. Jak radzą sobie polskie drużyny?

Artykuł
canva.com

W trzeciej rundzie rozgrywanej w Madrasie 44. Olimpiady Szachowej polskie drużyny odniosły kolejne zwycięstwa i pozostają bez porażki w turnieju. Mężczyźni w rywalizacji open pokonali Australię 2,5:1,5, a kobiety wygrały z Wietnamem 3:1.

Po pewnych wygranych w pierwszych dniach - z Syrią 4:0 i Kolumbią 3:1 - tym razem Polacy, rozstawieni z numerem piątym w rywalizacji open, zwyciężyli najniższą możliwą różnicą.

Swoje partie wygrali w niedzielę: na pierwszej szachownicy Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka), dla którego był to pierwszy występ w turnieju i Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław) na czwartej. Remis dający drużynie meczowe zwycięstwo wywalczył na trzeciej Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski).

Po dwóch zwycięstwach w poprzednich meczach porażki doznał Radosław Wojtaszek (KS Gwiazda Bydgoszcz) na drugiej i była to jedyna dotychczas przegrana reprezentanta Polski w Madrasie, licząc obydwa turnieje.

W meczu kobiet zwycięstwa dla biało-czerwonych (nr 4) odniosły liderka zespołu Alina Kaszlinska na pierwszej i Oliwia Kiołbasa (obie Gwiazda Bydgoszcz) na trzeciej. Zremisowały swoje partie Monika Soćko (KSz Hetman Katowice) na drugiej i Maria Malicka (UKS Czternastka Warszawa) na czwartej.

Po trzech rundach Polacy (3 zwycięstwa - 9,5 pkt) zajmują 14. lokatę i w kolejnej zmierzą się z klasyfikowaną na 11. miejscu Rumunią (numer 20 rozstawienia). Polki (3 zwycięstwa - 10,5 pkt) są na dzielonym piątym miejscu i w poniedziałek przyjdzie im się zmierzyć z mającą identyczny dorobek Holandią (nr 17).

Impreza w Madrasie zakończy się po 11 rundach 9 sierpnia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy