„Republika po południu”. Tomaszewski: Oskarżenia wobec polskich piłkarzy o rasizm to idiotyzm

Tomaszewski: Oskarżenia wobec polskich piłkarzy o rasizm to idiotyzm
Fot. Twitter/@szymber1

Gościem Marcina Bąka był Jan Tomaszewski - legendarny bramkarz, reprezentant Polski i polityk.

- Sztuką jest z honorem przegrać. Anglicy nie przegrali w ten sposób w roku 1973 - powiedział Tomaszewski

- Mamy najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki. Gdyby tę reprezentacje objął pan Kazimierz Górski, jestem pewien, że odnieślibyśmy sukces na mistrzostwach świata - mówił były reprezentant. 

- Uważam, że to jest jakiś idiotyzm, który zasiali zawodnicy Anglii - skomentował Tomaszewski oskarżenia o rasizm wobec polskich piłkarzy, po meczu na Stadionie Narodowym.

- Niech Anglicy sobie klęczą, jeśli chcą. Mieli tyle kolonii, że żeby zmyć grzechy swoich poprzedników, powinni pół godziny leżeć krzyżem. Byle nie łączyć polityki ze sportem - stwierdził bramkarz.

Były piłkarz skrytykował noszenie tęczowych opasek przez kapitanów zachodnich reprezentacji piłkarskich na turniejach. Jak stwierdził, adopcja przez pary homoseksualne oznacza krzywdę dla dzieci.

- Musi Pani być na wszystkich pozostałych meczach reprezentacji, bo przyniosła Pani nam szczęście - żartobliwie zaapelował Tomaszewski do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, na którą w internecie wylał się hejt za udział w meczu Polska - Anglia. 

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy