Sędzia Przyłębska przewodniczącą składu TK ws. ustawy dezubekizacyjnej
I Prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Julia Przyłębska będzie przewodniczyła pełnemu składowi TK ws. ustawy dezubekizacyjnej.
Szkodliwą uchwałę w sprawie byłego funkcjonariusza SB wydała niedawno Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego.
Sprawa dotycząca emerytury i renty byłych funkcjonariuszy pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa zaplanowana została na 6 października. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę w pełnym składzie. Przewodniczący składu orzekającego - prezes TK Julia Przyłębska, I sprawozdawca - sędzia TK Justyn Piskorski, II sprawozdawca - sędzia TK Jakub Stelina.
Julia Przyłębska została wybrana przez Sejm RP na sędzię Trybunału Konstytucyjnego w grudniu 2015 r. 21 grudnia 2016 r. została powołana przez Prezydenta RP na Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
Najnowsze
AI w polskiej edukacji. Eksperci, młodzi liderzy i były wiceminister spotkają się w Sejmie RP
Uwaga: duże zagrożenie pożarowe w województwie mazowieckim!
To ostatni moment. Wniosek o 800 plus do końca czerwca oznacza wypłatę z wyrównaniem
TRZEBA ZOBACZYĆ!