Sędzia Przyłębska przewodniczącą składu TK ws. ustawy dezubekizacyjnej
I Prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Julia Przyłębska będzie przewodniczyła pełnemu składowi TK ws. ustawy dezubekizacyjnej.
Szkodliwą uchwałę w sprawie byłego funkcjonariusza SB wydała niedawno Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego.
Sprawa dotycząca emerytury i renty byłych funkcjonariuszy pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa zaplanowana została na 6 października. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę w pełnym składzie. Przewodniczący składu orzekającego - prezes TK Julia Przyłębska, I sprawozdawca - sędzia TK Justyn Piskorski, II sprawozdawca - sędzia TK Jakub Stelina.
Julia Przyłębska została wybrana przez Sejm RP na sędzię Trybunału Konstytucyjnego w grudniu 2015 r. 21 grudnia 2016 r. została powołana przez Prezydenta RP na Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
Najnowsze
W Rzymie odbędzie się modlitewne czuwanie przed wręczeniem paliuszy nowym metropolitom
Święczkowski przerywa milczenie ws. ataków władzy. Opublikował obszerne oświadczenie
Paradoks mundialu może sprawić, że zwycięstwo... nie będzie się opłacało