Premier Izraela potępił wybór Raisiego na prezydenta Iranu. Bennett: To reżim brutalnych katów

Artykuł
Raisi jest objęty amerykańskimi sankcjami za łamanie praw człowieka
Fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Naftali Bennett, który jest izraelskim premierem potępił wybór Ebrahima Raisiego, który jest muzłumańskim konserwatystą, na prezydenta Iranu. Izraelskie włądze uważają, że nowy prezydent będzie przywódcą reżimu brutalnych katów, z którym światowe mocarstwa nie powinny negocjować nowego porozumienia nuklearnego.

- Irański duchowny szyicki i ajatollah Ebrahim Raisi zwyciężył dzięki apatii wyborców z powodu trudności gospodarczych i politycznych ograniczeń - podała agencja Reutera.

Naftali Bennett, który jest izraelskim premierem powiedział, że prezydentura Ebrahima Raisiego to ostatnia szansa dla światowych mocarstw na przebudzenie się przed powrotem do porozumienia nuklearnego

- Reżimowi brutalnych katów nigdy nie wolno pozwolić na posiadanie broni masowej zagłady. Stanowisko Izraela nie zmieni się w tej sprawie, podtrzymując tym samym politykę Bejnamina Netanjahu - podkreślił Naftali Bennett.

Ebrahim Raisi jest objęty amerykańskimi sankcjami za łamanie praw człowieka. Irański prezydent nigdy nie odniósł się publicznie do zarzutów o współodpowiedzialność za tysiące egzekucji więźniów politycznych w 1988 roku.

Źródło: wnp

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy