Przejdź do treści
07:53 IMGW wydał dla całego kraju ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami. Najbardziej zagrożone jest woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

WHO: pandemia wciąż się rozprzestrzenia, prawie 4 mln zakażonych

Źródło: pixabay

Na całym świecie wzrasta liczba zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2. Wszystkich zakażonych od wybuchu pandemii w grudniu 2019 jest już prawie 4 mln, a liczba zgonów wzrosła do ponad 270 tys. Poza Europą i USA epidemia szybko rozprzestrzenia się także w Ameryce Południowej.

Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziły się dotąd prawie 4 mln osób. Najwięcej infekcji jest w Europie (ponad 1,5 mln) oraz w USA (1,3 mln). W Ameryce Łacińskiej pandemia dopiero wchodzi w okres szczytowy. Do tej pory odnotowano tam ponad 250 tys. zakażeń.

W Europie największe tempo wzrostu zachorowań jest w Rosji, gdzie od prawie tygodnia każdego dnia przybywa średnio 10 tys. zakażeń. Liczba wszystkich infekcji zwiększyła się tam do 188 tys. Rosja jest już na czwartym miejscu na naszym kontynencie z największą liczbą zakażeń, wyprzedzając ostatnio Francję i Niemcy.

Ponad połowa zakażeń przypada na Moskwę (93 tys.). Reuters powołując się na wypowiedź mera Moskwy Siergieja Sobianina informuje, że faktyczna liczba zakażonych w stolicy Rosji jest co najmniej trzykrotnie wyższa i sięga 300 tys.

W Europie najwięcej przypadków Covid-19 jest w Hiszpanii (257 tys.), Włoszech (216 tys.) i Wielkiej Brytanii (207 tys.). We Francji odnotowano 175 tys. infekcji, a w Niemczech – 170 tys. Na kolejnych miejscach w tej statystyce są Belgia (ponad 51 tys.), Niderlandy (42 tys.), Szwajcaria (ponad 30 tys.), Portugalia (27 tys.), Szwecja (25 tys.), Irlandia (ponad 22 tys.) oraz Białoruś (ponad 20 tys.). W Polsce liczba zakażeń przekroczyła 15 tys.

Wielka Brytania odnotowała w Europie największą liczbę zgonów z powodu COVID-19 (ponad 30 tys.). Jednak dobowe tempo wzrostu przypadków śmiertelnych od kilku dni tam spada. W kwietniu rejestrowano ponad 1 tys. zgonów dziennie, a obecnie nieco ponad 600. W środę było ich 649. Prawie 30 tys. zgonów odnotowano we Włoszech, a 26 tys. w Hiszpanii.

Na całym świecie jest już ponad 271 tys. zgonów wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 od początku wybuchu pandemii. W przeliczeniu na poszczególne kraje najwięcej jest ich w USA, gdzie zarejestrowano dotąd 77 tys. przypadków śmiertelnych. Stosunkowo najmniej zgonów jest wciąż w Niemczech – 7,4 tys. W sumie jednak najwięcej zgonów odnotowano w Europie – ponad 125 tys.

Poza Europą i USA epidemia rozwija się w Brazylii, gdzie jest już 136 tys. zakażeń i ponad 9 tys. zgonów, w Turcji (odpowiednio 134 tys. i 3,6 tys.), Iranie (103 tys. i 6,5 tys.), Peru (59 tys. i 1,6 tys.) oraz Indiach (57 tys. i 1,9 tys.).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że COVID-19 rozprzestrzenia się także w Afryce. Jeśli pandemii nie uda się tam powstrzymać, to zdaniem ekspertów WHO, koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu roku zaatakuje na kontynencie afrykańskim od 29 do 44 mln ludzi oraz uśmierci od 83 do nawet 190 tys. ludzi.

PAP

Wiadomości

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Nowe państwo na mapie świata? Historyczne porozumienie Francji

Trump wprowadzi drakońskie cła na import z UE

Ukraińskie Siły Powietrzne: niemieckie Skynexy "bezbłędnie" niszczą rosyjskie drony

Rzeka porwała ludzi. Powódź po burzy w Hiszpanii

Anisimova: w finale skończyła mi się benzyna

AKTUALIZACJA

Zwycięstwo Polek na pożegnanie z ME! Brawo!!!

Dwie ambasady założyły się o wynik finału w Wimbledonie. Stawką makaron z truskawkami

Najnowsze

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"