Najczęstszą pułapką okazują się być słoiki i puszki, które zostawia człowiek.
Codzienne wyrzucanie śmieci przez człowieka poza kontenery przyczynia się do utraty wielu zwierząt. Najbardziej narażone są ssaki, płazy i gady. Jak się okazuje, nie tylko małe zwierzęta cierpią, ale i duże wpadają w pułapki, które zastawia im człowiek. Najczęstszą przyczyną ich zgonów są zostawiane słoiki i puszki, w które zwierzęta wkładają głowę i przez brak tlenu zdychają. Częstym skutkiem są też zatrucia resztkami pożywienia nieprzystosowanego dla ich układu trawiennego.
Sarenka w pułapce
Jakiś czas temu internet obiegło zdjęcia sarenki zaplątanej w pojemniki wyrzucone przez człowieka. Wrocławski ssak został odratowany, ale wiele zwierząt nie miało takiego szczęścia.
Ponad 12 procent znalezionych zwierząt są gatunkami zagrożonymi wyginięciem. Są to nie tylko gady i płazy, ale także ssaki kopytne, duże drapieżniki, nawet niedźwiedzie!
Decyzja o tym, aby edukować jeszcze częściej w zakresie dbania o Naszą planetę jest wciąż w toku.
Don't ask what The Planet can do for you. Ask what you can do for The Planet. #cleanuptheworld #ssp2020 #cleanupday #sprzątanieświata pic.twitter.com/R3wLcnIW53
— Kate (@Wojkasia33) September 19, 2020
Dzień Niepodległości ???????? spędziliśmy na rodzinnym wysprzątaniu kawałka Polski. Dbajmy o nasz kraj. Nie śmiećmy ????
— Fundacja EcoTravel (@EcotravelF) November 11, 2020
•••#dzienniepodleglosci #11listopada #dbamoswojkraj #polska #sprzatampolske #narodowesprzatanie #sprzatanieswiata #fundacjaecotravel #ecotravel #ecofamily pic.twitter.com/ru3zeOIVul
Najnowsze
Republika zdominowała konkurencję w Święto Niepodległości - rekordowa oglądalność i wyświetlenia w Internecie