Jak podaje zarządca polskiej sieci kolejowej, na Dolnym Śląsku po ponad 20 latach pojedziemy pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Podróżni do dyspozycji na tej linii będą mieli 14 przystanków. Czas przejazdu wyniesie około godziny – w zależności od liczby zatrzymań.
W woj. lubuskim uruchomione zostaną weekendowe i świąteczne połączenia pasażerskie na trasie Czerwieńsk - Guben, czy Zielona Góra - Łagów.
Na Podkarpaciu możliwe będą przejazdy pociągiem z Sanoka do Ustrzyk Dolnych. Połączenia zaplanowano w weekendy. Będą kursowały sezonowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.
Jak informują PKP PLK, w stolicy Małopolski na stację Kraków Główny wrócą codzienne połączenia z Wieliczki do Krakowa.
W województwie świętokrzyskim na linii z Kielc do Buska-Zdroju podróżni, po odbudowie peronów, będą mogli korzystać z przystanku Dębska Wola (od 12.06) i stacji Włoszczowice (od 30.06).
"W porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami, na 40 nowych i zmodernizowanych stacjach i przystankach podróżni mają dodatkowy i wygodniejszy dostęp do kolei. Komfort podróżowania – szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, zwiększyły odpowiednio przygotowane perony wyposażone w pochylnie lub windy" - napisano w komunikacie.
Z informacji zarządcy infrastruktury wynika też, że do Zakopanego od 25 czerwca wracają bezpośrednie połączenia m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni.
Jak podaje PKP PLK, informacje dotyczące przyszłego rozkładu jazdy pociągów są dostępne w aplikacji i na portalpasazera.pl, na stronach przewoźników oraz na plakatach na stacjach i przystankach.
Aktualny kolejowy rozkład jazdy wszedł w życie w niedzielę 12 grudnia 2021 roku i będzie obowiązywał do grudnia tego roku. W marcu tego roku wprowadzono do niego pierwszą korektę. Kolejne zaczną obowiązywać 12 czerwca, 3 września i 6 listopada.