Od dłuższego czasu nie ma informacji o Andrzeju Poczobucie. Miał podobno trafić do białoruskiego karceru!
Andrzej Poczobut, dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi, od miesięcy więziony przez reżim Łukaszenki, miał trafić, według niepotwierdzonych wieści, do karceru. Polska obawia się o jego życie. Od tego dramatycznego wątku zaczął się wywiad w naszej stacji z prof. Mieczysławem Rybą z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Cała rozmowa w oknie obok. Polecamy!
"Nie wiemy, w jakim stanie zdrowotnym jest Andrzej Poczobut i czy w ogóle żyje. Ta tragiczna sytuacja jest elementem stałego prowokowania przez reżim Łukaszenki Polaków i Polski. To musi niepokoić, zwłaszcza, że wiele jeszcze może się wydarzyć", mówi prof. Ryba.
Telewizja Republika
Komentarze
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

Żukowska popłynęła w debacie o myśliwych. „Zabójstwo dzików” i „Polki i Polacy zjedzeni przez zające” to tylko fragment ubawu internautów [WIDEO]

Tarapaty Arsenalu! Havertz kontuzjowany, co dalej?

Odnaleziono ciało strażaka ochotnika zaginionego w akcji w Kawlach
