Przejdź do treści

Były minister zdrowia w rządzie PO pozytywnie o działaniach rządu ws. koronawirusa. Premier dziękuje: Walczmy razem!

Źródło: Kancelaria Premiera, Flickr, CC0/ Fot. P. Tracz

Były szef resortu zdrowia w rządzie Ewy Kopacz, prof. Marian Zembala w wywiadzie dla portalu Niezależna.pl pozytywnie ocenił działania obecnego ministra, prof. Łukasza Szumowskiego. Do wypowiedzi prof. Zembali odniósł się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

– Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań- napisał szef polskiego rządu, załączając wspomniany artykuł portalu Niezależna.pl.

- To co, robi minister Łukasz Szumowski i jego współpracownicy oceniam pozytywnie i sądzę, że ze wszechmiar zasługuje to stanowisko na poparcie ze strony społeczeństwa- mówił w wywiadzie dla Niezależnej Marian Zembala, specjalista w dziedzinie kardiochirurgii, transplantologii klinicznej oraz chirurgii ogólnej, dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca (SCCS) w Zabrzu, a także były minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz.

– Mnie jako byłego ministra zdrowia zaskakuje czasem przysłowiowe szukanie dziury w całym przez część osób z życia publicznego. Bo kiedy większość krajów Unii Europejskiej, także tych z bardzo bogatym budżetem zostało zaskoczonych pandemią grypy i - powiedzmy sobie szczerze porażonych jej skutkami - w Polsce na szczęście takiego efektu nie widać- zauważył profesor.

Premier Morawiecki odpowiedział byłemu ministrowi na Twitterze, udostępniając wspomniany artykuł.

– Dziękuję Panu Profesorowi Marianowi Zembali za pozytywną ocenę naszych działań w związku z epidemią. Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań, że wygramy z koronawirusem. Odrzućmy podziały i walczmy razem- napisał szef polskiego rządu.

Marian Zembala to nie jedyny były minister zdrowia, który pozytywnie wypowiadał się o działaniach polskich władz w walce z pandemią koronawirusa. Wcześniej w podobnym tonie wyrażał się były członek rządów SLD, dr Marek Balicki.

 

Dziękuję Panu Profesorowi Marianowi Zembali za pozytywną ocenę naszych działaniań w związku z epidemią. Bardzo cenię sobie to, że tak ogromny autorytet wierzy w powodzenie naszych działań, że wygramy z #koronawirus. Odrzućmy podziały i walczmy razem.https://t.co/bvhSlBHuEd

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) March 24, 2020
Niezależna

Wiadomości

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

Wiara wśród młodego pokolenia | Republika wstajemy!

SPRAWDŹ TO!

Spotkanie prezydentów USA i Polski. To nie ucieszyło Tuska. KOMENTARZE

Historia cenzury piórem J. Maciejewskiego | Republika wstajemy!

Rosja znowu zaatakowała rakietami i 267 dronami

Przedterminowe wybory. Niemcy ruszyli do urn

Oko na niedzielę | Miłość nieprzyjaciół czyli trzy wyzwolenia

Świat modli się za papieża Franciszka...

Najnowsze

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka