Pani Eliza proponuje, by przenieść Święto Niepodległości na 15 października. 11 listopada chce „skasować”, bo kojarzy jej się „faszystowsko” [WIDEO]

Portal TV Republika, wch 20-11-2023, 09:20
Artykuł
Twitter

Eliza Michalik zaproponowała w swoim vlogu przeniesienie Święta Niepodległości, które publicystce kojarzy się z „faszystami” i „płonącą Warszawą”, na 15 października. Czyli na dzień wyborów, które według dziennikarki, „przywrócił nas wolności”.

"Ludzie potrzebują upamiętniania dobrych momentów, ale potrzebują też pomocy chociażby w postaci symboli w przeżywaniu złych momentów. I o tym nie można zapomnieć. Na początek zniosłabym Święto Niepodległości, czy wykasowałabym tę datę 11 listopada, bo ona kojarzy się już wyłącznie faszystowsko, przemocowo i z płonącą Warszawą" - mówi Michalik, która proponuje świętowanie 15 października.

Dlaczego?

"Ten 15 października, te wybory, po niemal 10 latach pójścia drogą dyktatury, przywróciły nas wolności, to byłaby taka świetna data i taki fajny ciepły październik. To byłoby świetne Święto Niepodległości. Takie samoistne, które moglibyśmy świętować na wesoło, które moglibyśmy świętować radośnie, które moglibyśmy świętować jeszcze w słońcu, które przestałoby się kojarzyć z faszystami, bo tak niestety się kojarzy 11 listopada i z przemocą" - uważa Michalik.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy