Naukowcy analizują, czy mieszanie szczepionek ma sens. Merkel sprawdza to na sobie
Kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzymała drugą dawkę szczepionki Moderna COVID-19 po zastrzyku AstraZeneca w kwietniu.
W Europie podano miliony dawek preparatu AstraZeneca bez skutków ubocznych. Wcześniej pojawiały się doniesienia o ryzyku powstania zakrzepu krwi obserwowanym u bardzo małej liczby szczepionych.
Magazyn „Nature” doniósł w maju, że naukowcy badali skuteczność mieszania szczepionek COVID-19 i odkryli, iż układ odpornościowy wytwarza w takim wypadku wystarczającą odpowiedź immunologczną.
Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) hat ihre zweite Corona-Schutzimpfung erhalten. Nachdem Merkel bei der ersten Impfung am 16. April den Impfstoff von AstraZeneca erhalten hatte, sei sie nun mit dem Mittel des amerikanischen Herstellers Moderna geimpft worden. pic.twitter.com/JcU4r6Aco6
— EHA News - Deutsch (@eha_deutsch) June 22, 2021
Do Niemiec dołączają kolejne kraje, które zdecydowały się na zastosowanie szczepionek Pfizer lub Moderna jako drugiej dawki po otrzymaniu zastrzyku AstraZeneca.
Kanadyjski Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień wydał oświadczenie, że osoby, które otrzymały szczepionkę AstraZeneca jako pierwszą dawkę, powinny otrzymać Pfizer-BioNTech lub Moderna jako drugą dawkę.
Najnowsze
Minister zdrowia zarządza kontrole ws. afery Kacprzyka
Kolejne postanowienie sądu potwierdzające, że prokuratorem krajowym jest Dariusz Barski
Świątek wyeliminowana w Bad Homburg! Navarro zatrzymała Polkę już na starcie