Przejdź do treści
11:16 Tarnów: policjanci szukają mężczyzny, który w piątek wieczorem ranił najprawdopodobniej nożem 17-latka na ul. Katedralnej w centrum miasta. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
10:57 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: Rosja użyła w nocnych atakach 26 pocisków manewrujących i 597 dronów. Doszło do największego od początku wojny ataku dronów na Lwów
09:49 Sondaż SW Research dla "Rzeczpospolitej": prawie trzy czwarte Polaków deklaruje, że wzięłoby udział w referendum dotyczącym nielegalnej migracji
08:38 Po południu na Polach Grunwaldzkich odbędzie się inscenizacja bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. W plenerowym widowisku historycznym wystąpi 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Źródło: Brigitte Macron - x.com/screenshot

Sensacyjny zwrot akcji w głośnej sprawie zniesławienia Pierwszej Damy Francji. Dwie kobiety, Amandine Roy i Natacha Rey, oskarżone o twierdzenie, że Brigitte Macron urodziła się jako mężczyzna o imieniu Jean-Michel Trogneux, zostały oczyszczone z zarzutów przez Sąd Apelacyjny w Paryżu. Orzeczenie to oznacza poważny cios dla prezydentowej, która zapowiedziała odwołanie.

Kobiety twierdzące, że Brigitte Macron urodziła się mężczyzną, uniewinnione od zniesławienia

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Paryżu orzekli w czwartek, że 53-letnia wróżka Amandine Roy i 49-letnia blogerka Natacha Rey miały „pełne prawo” do wysuwania „siarczystych” zarzutów. Obie kobiety utrzymywały, że były poddawane „zastraszaniu przez władze” przez „ultraszczelnie chronionych” członków paryskiego establishmentu, próbujących zatuszować „tajemnicę państwową”.

Wcześniej Roy i Rey zostały uznane za winne zniesławienia i ukarane grzywnami w wysokości odpowiednio 1000 euro i500 euro, po tym jak ich początkowe kary zostały zmniejszone w wyniku wcześniejszych apelacji. Teraz jednak, po dzisiejszym wyroku, żadna z nich nie będzie musiała płacić ani grosza i tym samym będą mogły swobodnie powtarzać swoje twierdzenia.

„Jesteśmy uniewinnione!” – triumfowała Maud Marian, obrończyni Roy. François Danglehant, prawnik Rey, również wyraził zadowolenie z orzeczenia. Dwie kobiety, które nie były obecne podczas ogłoszenia wyroku, zostały pozwane przez Brigitte Macron w styczniu 2022 roku. 

 

Szok w Pałacu Elizejskim

W świetle orzeczenia, prawnicy 72-letniej Brigitte Macron wskazali, że jest ona „zdruzgotana” takim obrotem spraw i zamierza wnieść sprawę do francuskiego Sądu Kasacyjnego. Pani Macron, w chwili ogłoszenia wyroku, przebywała z mężem, prezydentem Emmanuelem Macronem, na wizycie państwowej w Wielkiej Brytanii, dlatego nie była obecna na sali sądowej.

Głośne oskarżenia, które stały się podstawą procesu, Amandine Roy i Natacha Rey wysunęły w czterogodzinnym nagraniu na YouTube w grudniu 2021 roku. Twierdziły w nim, że Brigitte Macron urodziła się jako chłopiec o imieniu Jean-Michel Trogneux w 1953 roku – co jest w rzeczywistości imieniem brata Brigitte. Oskarżone utrzymywały również, że pierwszy mąż Brigitte, André-Louis Auzière, nigdy nie istniał, mimo że jego śmierć została zgłoszona w 2020 roku w wieku 68 lat. Dzisiejsze orzeczenie sądu stwierdza, że 18 fragmentów nagrania „nie stanowi zniesławienia”, lecz reprezentuje „dobrą wolę” i wolność słowa.

 

Fala ataków na Pierwszą Damę

Wyrok ten nadchodzi w czasie, gdy Brigitte Macron znajduje się pod coraz większym ostrzałem, nie tylko we Francji, ale i na całym świecie. Kontrowersyjna książka „Becoming Brigitte” dziennikarza Xaviera Poussarda, a także wypowiedzi amerykańskiej influencerki Candace Owen, podsycają kolejne teorie spiskowe dotyczące jej osoby.

W Paryżu czterech mężczyzn stanie wkrótce przed sądem pod zarzutem cyberprzemocy, oskarżonych o porównywanie pani Macron do osoby znęcającej się nad dziećmi. Prokuratorzy paryscy sprecyzowali, że chodzi o „liczne złośliwe komentarze dotyczące płci i seksualności Brigitte Macron, a także różnicy wieku z jej mężem, co doprowadziło do porównań jej do pedofila”. Wśród oskarżonych jest Aurelien Poirson-Atlan, 41-latek znany w mediach społecznościowych jako „Zoe Sagan”, szerzący liczne teorie spiskowe.

 

Trudny czas dla Brigitte Macron

Obecna wizyta państwowa w Wielkiej Brytanii jest dla Brigitte Macron wyjątkowo trudna. Odbywa się zaledwie tydzień po nagłej śmierci jej starszej siostry, 93-letniej Anne-Marie Trogneux. Anonimowy współpracownik, który pomagał w organizacji wizyty, potwierdził, że „Madame Macron uwielbiała swoją siostrę, a ta strata mocno ją dotknęła. Mimo to zgodziła się, że jej obowiązkiem jest być w Wielkiej Brytanii, choć zbiegło się to z okresem żałoby”. To właśnie opłakiwanie siostry ma być powodem, dla którego Pierwsza Dama wydaje się tak wyciszona i skrępowana podczas publicznych wystąpień.

W maju tego roku para prezydencka znalazła się w centrum uwagi po szokującym nagraniu, na którym Brigitte Macron wydawała się uderzać męża w twarz po wylądowaniu w Hanoi, podczas wizyty państwowej w Wietnamie. Małżonkowie, którzy są razem od 2007 roku, zaprzeczyli wówczas jakimkolwiek zarzutom o przemoc domową, przypisując incydent drobnej kłótni.

Małżeństwo Macronów od zawsze było przedmiotem bolesnych spekulacji ze względu na jego początki. W 1992 roku, gdy przyszły prezydent był jeszcze uczniem w liceum La Providence w Amiens, rozwinął głębokie uczucie do swojej nauczycielki dramatu, wówczas 40-letniej Brigitte Auzière, która była mężatką i matką trójki małych dzieci. Niektórzy twierdzą, że ich związek stał się niebezpiecznie nieodpowiedzialny – zarzuty, którym obie strony zawsze zaprzeczały. 

Sama Brigitte Macron przyznała później, że romantyczne powiązanie „z tak młodym chłopcem było paraliżujące”, zwłaszcza w zżytej, katolickiej społeczności. Mówiła o plotkach, z którymi musieli sobie radzić jej syn i dwie córki – z których jedna była koleżanką z klasy młodego Emmanuela. 

Możecie sobie wyobrazić, co słyszeli. Ale nie chciałam przegapić swojego życia – wspominała. 

Para ostatecznie pobrała się w 2007 roku, dekadę przed tym, jak Emmanuel Macron nieoczekiwanie zwyciężył w wyborach prezydenckich we Francji jako niezależny kandydat.

Źródło: Republika/Daily Mail

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Zmiany w Radzie Programowej TVP w likwidacji

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Ukraina dokonała kolosalnego militarnego przełomu

Jasna Góra: wsparcie dla Ruchu Obrony Granic

Rząd zakazał projekcji filmu LGBTQI. Nie akceptują żadnej formy tej propagandy

Historyczny apel prezydenta (elekta) Polski do prezydenta Ukrainy

Maraton pytań i "nie pamiętam": bliska współpracowniczka Bidena pod lupą Kongresu

Najnowsze

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”