Krytyk Putina uduszony w domu. Sąd: Głuszkow nie popełnił samobójstwa

Artykuł
Głuszkow był dyrektorem rosyjskich linii lotniczych ,,Aerofłot"
Fot. pixabay/stevepb

Istnieją dowody wskazujące na to, że w jego śmierć, która na początku wyglądała na samobójstwo, zostały zamieszane ,,osoby trzecie".

Chinyere Inyama orzekł, że pan Głuszkow został bezprawnie zabity.

W podsumowanym przez sąd raporcie patologicznym stwierdzono, że obrażenia „mogą potwierdzać to, że zmarły trzymał się szyi od tyłu, a napastnik znajdował się za ofiarą”. Dodano, że „z całej dokumentacji i wszystkich zebranych dowodów wynika, że Nikołaj Głuszkow został bezprawnie zabity".

Komendant Richard Smith poinformował, że skontaktowano się z ponad 1800 świadkami i zebrano ponad 420 zeznań. Jednak na ten moment nie dokonano żadnych aresztowań, a motyw nie został jeszcze ustalony.

Głuszkow był bliskim przyjacielem krytyka Putina - Borysa Bieriezowskiego, którego znaleziono powieszonego w swoim domu w Berkshire w 2013 roku.

Sąd w Moskwie skazał Głuszkowa na dwa lata więzienia za oszustwa. Nstępnie wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpił o azyl polityczny, który uzyskał w 20210 roku. Sąd w Moskwie skazał Głuszkowa zaocznie na osiem lat więzienia za rzekome zdefraudowanie 122 mln dolarów w 2017 r.

 

Źródło: bbc.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy