Duda w Kiszyniowie: Chcemy wspierać Mołdawię i jej obecne władze w dziele reform

Artykuł
Spotkanie odbyło się w związku z uroczystościami 30-lecia niepodległości Mołdawii
Fot. M. Borowski/KPRP

– Chcemy wspierać Mołdawię i jej obecne władze w dziele reform, które bez wątpienia będą przybliżały Mołdawię do Unii Europejskiej. Rozmawialiśmy o partnerstwie wschodnim, o trio stowarzyszonych: Ukrainie, Mołdawii i Gruzji – powiedział Andrzej Duda w Kiszyniowie.

W Kiszyniowie odbyło się spotkanie prezydentów: Polski Andrzeja Dudy, Mołdawii Mai Sandu, Rumunii Klausa Iohannisa oraz Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Przywódcy przebywają w Mołdawii m.in. w związku z uroczystościami 30-lecia niepodległości tego kraju.

Po rozmowach prezydent Andrzej Duda podziękował prezydent Mai Sanduza zaproszenie. – Proszę przyjąć gratulacje z okazji 30-lecia niepodległości Mołdawii. Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności także dla wszystkich mieszkańców – mówił.

Andrzej Duda zadeklarował, że Polska chce wspierać Mołdawię i jej obecne władze w dziele reform, „które bez wątpienia będą przybliżały Mołdawię do UE”. – Wspieramy Mołdawię, jak i aspiracje społeczeństwa mołdawskiego w dążeniu do przystąpienia do UE, do europejskiej wspólnoty – powiedział.

– Deklaruję wsparcie, bo dzięki podzieleniu się doświadczeniami wierzę w to, że ten proces będzie sprawniejszy, szybszy, że uda się uniknąć niektórych pułapek. Jesteśmy gotowi pomagać na różne sposoby – mówił Andrzej Duda.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy