Drugi dzień wizyty Andrzeja Dudy w Mołdawii. Polska zaoferowała wsparcie w przeprowadzaniu reform

Artykuł
Andrzej Duda i Maia Sandau złożyli wieńce przed pomnikiem Stefana III Wielkiego
Fot. prezydent.pl

Obchody Dnia Niepodległości oraz spotkanie z prezydentami Mołdawii, Rumunii i Ukrainy to główne punkty programu drugiego dnia wizyty Andrzeja Dudy w Kiszyniowie.

– Z wielką radością przyjąłem zaproszenie Pani Prezydent Mai Sandu, by odbyć oficjalną wizytę w Mołdawii i uczestniczyć w uroczystościach 30-lecia uzyskania niepodległości przez mołdawskie państwo. To ważny moment w historii Mołdawii – podkreślał wczoraj prezydent RP.

W Kiszyniowie trwa spotkanie, a po nim odbędzie się wspólna konferencja prasowa, prezydentów Polski, Ukrainy, Rumunii i Mołdawii.

Przed południem polski prezydent razem z prezydent Mołdawii złożyli wieńce przed pomnikiem Stefana III Wielkiego.

Wczoraj Andrzej Duda rozmawiał z prezydent Maią Sandu i szefową niedawno utworzonego, proeuropejskiego rządu – premier Natalią Gavrilitą.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Duda, Polska zaoferowała gospodarzom pełne wsparcie w przeprowadzaniu reform. – Chcemy pomóc w realizacji europejskich ambicji Mołdawii – zapewnił Prezydent RP. – Moim marzeniem jest, aby Mołdawia stała się nie tylko partnerem Trójmorza, ale i członkiem tej wspólnoty. Bardzo ważne, abyśmy rozwijali nasze kraje i budowali w naszej części Europy strefę szeroko pojętego bezpieczeństwa: militarnego, energetycznego, cyfrowego.

Źródło: prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy