Białoruskie służby zniszczyły swoje godło, a potem oskarżyli Polaków o jego zniszczenie

Artykuł
Białorusini odmówili spotkania w celu wyjaśnienia zdarzenia
Fot. Twitter/Straz_Graniczna

Jak poinformowała rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska, polscy pogranicznicy zaobserwowali, jak Białorusini demontowali tarcze ze swoim godłem państwowym. Po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, że godło na ich znaku zostało uszkodzone.

- Wczoraj polskie patrole na odcinku Placówki Straży Granicznej w Płaskiej zauważyły nietypowe zachowanie białoruskich służb. Ok. godziny 9 białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach Białorusini wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia. Po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, że godło na ich znaku zostało uszkodzone. – relacjonuje rzecznik SG por. Anna Michalska.

Jak mówiła dalej, polska strona zaproponowała spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia zdarzenia.

 - Białorusini odmówili, a wieczorem w mediach ukazał się komunikat informujący o uszkodzeniu białoruskiego znaku granicznego przez polską stronę – przekazała Michalska.

„Powyższe zdarzenia po raz kolejny pokazują, że wyobraźnia białoruskich służby nie ma żadnych granic w kwestii wymyślania prowokacji, które mają zaognić napięcie na granicy” – ocenia rzecznik SG. 

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy