WOT rośnie w siłę! Liczebność przekroczyła już 20 tys. żołnierzy

Artykuł
twitter.com/MON_GOV_PL

Liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła już 20 tys. żołnierzy – poinformował w środę w Gliwicach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Minister Mariusz Błaszczak, mówił dziś w Gliwicach, że celem resortu jest doprowadzenie do tego by Wojsko Polskie było liczniejsze, zmodernizowane i silniej zaangażowane w relacje sojusznicze.

-  Jednym z elementów potencjału obronnego i potencjału odstraszania Wojska Polskiego jest rozbudowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Ten proces przebiega bardzo dynamicznie - powiedział Błaszczak.

 

 

- Chciałbym ogłosić, że Wojska Obrony Terytorialnej przekroczyły stan 20 tys. żołnierzy. To bardzo dobra wiadomość, to świadczy o tym, że swoje zadania świetnie wykonują dowódcy, instruktorzy, którzy na co dzień szkolą żołnierzy WOT. To świadczy także, że cały program tworzenia WOT cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony żołnierzy - ocenił szef MON.

Jak zaznaczył, bardzo cieszy się z tego, że tak wielu ludzi przystępuje do WOT. 

 

 

Minister obrony narodowej odwiedził w środę 131. batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach, gdzie spotkał się z dowódcami Brygad OT i zapoznał z planami rozwoju piątego rodzaju Sił Zbrojnych.

 

Źródło: twitter.com/MON_GOV_PL, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy