Twarde dane ujawniają hipokryzję niektórych krajów! Zobacz kto najbardziej niszczy klimat emitując CO2

Artykuł
pixabay

Choć Polska, emituje wciąż nie mało CO2 do amtosfery, to znajduje się na 21 miejscu rankingu "trucicieli". Z tym wynikiem, wciąż daleko namdo Chin, USA czy... Niemiec.

Polska zablokowała unijną propozycję zaostrzającą politykę klimatyczną wskazując, że takie przepisy, derzają w gospodarkę państw, w których energia elektryczna pozyskiwana jest w wyniku spalania węgla.

Niektóre media podniosły krzyk alarmując, że rząd nie dba o klimat, wskazując że żekomo rzekomo wszystkie kraje są bardziej "zielone" niż Polska.

Jak w rzeczywistości wygląda psucie klimatu przez emisję CO2? Twarde dane nie pozostawiają złudzeń.

Z danych "Global Carbon Budget 2017", raportu opracowanego przez 76 naukowców z 57 instytucji, wynika, że globalne emisje dwutlenku węgla w 2017 roku wyniosły ponad 36 mld ton. W Europie największymi "kopciuchami" są Niemcy (799 mln ton) i Wielka Brytania (385 ton). Polska wyemitowała 326,6 mln ton, co stanowi w skali świata 0,9 proc. i daje nam 21. miejsce w rankingu.

Eurostat poinformował w maju tego roku, że udział emisji CO2 Niemiec wynosił 22,5 proc., Wielkiej Brytanii 11,3 proc., a Polski 10,3 proc.

Jak widać, Polska wcale największym trucicielem nie jest!

 

Czytaj także:

Od czwartku do niedzieli w Polsce utopiły się 23 osoby. Przestrzeganie tych zasad, może uratować Ci życie [SPRAWDŹ KONIECZNIE]

Kary za spóźnienia pociągów? Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt

 

Źródło: Pr24,Eurostat,businessinsider

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy