„Republika po południu”. Mróz: Wtorkowe głosowanie to sukces Polski, nie PiS

Wtorkowe głosowanie ws. europejskiego Funduszu Odbudowy
Twitter/Sejm

- To jest sukces Polski, nie Prawa i Sprawiedliwości – tak senator PiS Krzysztof Mróz skomentował wtorkową decyzję Sejmu o przyjęciu ustawy ws. europejskiego Funduszu Odbudowy. „Nikt nikogo nie ograł” - podkreślił senator, który był gościem Ilony Januszewskiej w programie „Republika po południu”.

Senator PiS wyraził zdziwienie, że „ktoś głosował przeciwko”. Jego zdaniem „PO sama zapędziła się w kozi róg. Na złość rządowi byli gotowi zaprzepaścić miliardy z UE” - podkreślił Mróz.

Beneficjentami Funduszu będą również przyszłe pokolenia

- Jesteśmy w parlamencie po to, by pomagać Polsce. Jeśli można sięgnąć po środki z Unii, to Lewica jest za tym – powiedział z kolei poseł Lewicy Przemysław Koperski i podkreślił, że najważniejszy obecnie jest „sposób wykorzystania tych funduszy. Beneficjentami będą również przyszłe pokolenia” - zaznaczył poseł Lewicy, przyrównując Fundusz Odbudowy do Planu Marshalla.

Z kolei poseł PSL Jarosław Rzepa przypomniał, że PSL zagłosował za Funduszem Odbudowy, natomiast wciąż pozostaje wiele pytań odnośnie do samego Krajowego Planu Odbudowy.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy