Próbowali podnieść bunt przeciwko Czarneckiemu w PE, ale się zbłaźnili

Artykuł
pixabay

W trakcie wtorkowych obrad Parlamentu Europejskiego grupa niemieckich eurodeputowanych z partii CDU usiłowała zakłócić przebieg prac zgromadzenia. Akcja była skierowana przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu, który przewodniczył obradom. Bunt skończył się kompromitacją, bo inni politycy nie poparli ich protestów – podał portal niezależna.pl.

Trzech niemieckich polityków próbowało zaatakować wiceprzewodniczącego w trakcie prowadzonych przez niego obrad. Jeden z nich miał nawet krzyczeć, że nie życzy sobie by przewodniczył mu Czarnecki.

Inny eurodeputowany, zgłosił się do wypowiedzi na temat związany z ekonomią a w trakcie wypowiedzi, wbrew zasadom regulaminu, zmienił temat i zaczął odnosić się do tematu Róży Thun i Ryszarda Czarneckiego. Cała sprawa buntu czy bojkotu Czarneckiego przez niemieckich posłów zakończyła się totalnym blamażem.

Jak dowiedział się portal niezależna.pl, europosłowie z innych ugrupowań, w tym także niemieckich, byli całą sytuacją oburzeni i podkreślali, że takie sytuacje w PE się nie zdarzały i nie powinny one mieć miejsca.

Źródło: niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy