Motocykliści zainaugurowali sezon motocyklowy. Niestety nie obyło się bez interwencji

Artykuł
Policjanci podczas zloty na Jasnej Górze wylegitymowali 156 osób
Fot. Policja

W weekend motocykliści z całej Polski przyjechali na Jasną Górę, by wspólnie rozpocząć sezon motocyklowy. Jak co roku częstochowska drogówka dbała, by na drogach było bezpiecznie. Nie zapominali o obostrzeniach. Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawnili jedno przestępstwo i 100 wykroczeń.

Wczoraj motocykliści z całej Polski przyjechali na Jasną Górę, by wziąć udział w modlitewnym rozpoczęciu sezonu motocyklowego. W tym roku do Częstochowy przyjechało 10 tys. miłośników jednośladów. Z uwagi na obowiązujący w naszym kraju stan epidemii decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie na Jasnogórskie Błonia wjechało mniej uczestników niż w poprzednich latach.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników policjanci systematycznie informowali o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego oraz reagowali na łamanie obostrzeń. Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawniono jedno przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, ujawniono blisko 100 wykroczeń.

Po zakończeniu Mszy Świętej sierżant sztabowy Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej drogówki rozdawała ulotki opracowane wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS, by przemówić do wyobraźni miłośników jednośladów.

ulot

Motocyklisto! Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Dlatego nie warto ryzykować traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy” – apeluje policja.

Źródło: Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy