Motocykliści ze służb mundurowych oddadzą hołd poległym na misjach. Ruszają zapisy do 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów

Artykuł
Rajd Motocyklowy Weteranów
archiwum CWDPGP

Od 1953 r. 115 tys. polskich żołnierzy, funkcjonariuszy innych służb mundurowych, a także pracowników cywilnych wzięło udział w 92 zagranicznych misjach. Niektórzy z nich w tej służbie stracili życie. Hołd oddadzą im uczestnicy 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów.

Celem rajdu organizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest m.in. upowszechnianie wiedzy na temat działań żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb mundurowych poza granicami państwa, popularyzowanie postaw patriotyzmu, aktywnej formy spędzania wolnego czasu i bezpiecznej jazdy.

Wielu żołnierzy, weteranów, funkcjonariuszy innych formacji mundurowych jest aktywnymi motocyklistami albo po prostu lubi motocykle. Rajd jest dla nich także okazją do współpracy i wzajemnej pomocy poza czasem służby.

motro_poster_28122020_done_1_670

Rozpoczęcie 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów zaplanowano na 2 maja 2021 r. Wezmą w nim udział zgłoszeni żołnierze, weterani, funkcjonariusze innych formacji mundurowych. W drugim etapie w całym kraju odbędzie się przejazd do miejsc pochówku i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy poległych w misjach poza granicami państwa. Planowane są także spotkania z bliskimi poległych oraz z lokalnymi społecznościami. Zakończenie rajdu ma się odbyć 29 maja.

Organizatorzy zapraszają motocyklistów weteranów, żołnierzy i funkcjonariuszy do udziału w rajdzie i wspólnego oddania czci poległym kolegom. Żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej w służbie będą zgłaszać ich przełożeni. Pozostali chętni mogą przesyłać zgłoszenia do udziału w rajdzie, korzystając z formularza dostępnego na stronie www.wojsko-polskie.pl.

Realizacja rajdu uzależniona jest od sytuacji epidemicznej w Polsce.

Portal TV jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy