Żądał „zniszczenia” Merkel. Dostał osiem miesięcy wiezienia

Artykuł
40-latek żądał „zniszczenia” Angeli Merkel oraz „osób ubiegających się o azyl i imigrantów”
Fot. Flickr/Webmaster Abril

Berliński użytkownik Facebooka został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za podżeganie przeciwko kanclerz Angeli Merkel. Mężczyzna nawoływał do „zniszczenia” kanclerz i imigrantów.

40-letni ogrodnik z Berlina jest winny „publicznego podżegania do przestępstw, zakłócania spokoju publicznego groźbami przestępstw, a także podżegania do nienawiści.

Oskarżony przyznał się do winy i stwierdził, że był „bardzo zdenerwowany” z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zgodnie z aktem oskarżenia, ogrodnik był w czerwcu 2020 r. członkiem zamkniętej grupy na Facebooku liczącej około 5 tys. użytkowników.

Celem przynajmniej części grupy było nawoływanie do zbrodni przeciw kanclerz Merkel i imigrantom. 40-latek żądał „zniszczenia” Angeli Merkel oraz „osób ubiegających się o azyl i imigrantów”.

Oskarżony powiedział, że najgorsze dla niego było spowodowane pandemią zamknięcie. – Przez długi czas nie pozwalano mi chodzić do pracy i nie wolno mi było już spotykać się z przyjaciółmi – powiedział 40-latek, który według ekspertyzy cierpi na zaburzenie autystyczne. Przerwano również jego terapię w specjalistycznej poradni.

Spożywał w tym czasie więcej alkoholu. – Nie wiedziałem już, co jest złe, a co słuszne – stwierdził. Żałuje swoich czynów i nigdy więcej ich nie popełni.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy