Wraca sprawa morderstwa na Nowym Świecie. Trwa pościg za zabójcami

Artykuł
Komenda Stołeczna Policji

Sąd nakazał aresztować morderców, którzy zadźgali młodego mężczyznę w centrum stolicy. 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski z Warszawy poszukiwani są na podstawie listów gończych. Policja wzywa każdego, kto zna ich miejsce pobytu, do zawiadomienia służb.

Sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Oficjalnie poinformowała o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Z kolei Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro napisał na Twitterze, że śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych.

"Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem @PK_GOV_PL. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" – napisał.

Jednak mimo że personalia sprawców zostały ustalone, mężczyźni nadal ukrywają się przed organami ścigania. Wniosek o ich tymczasowe aresztowanie jest niezbędny, by rozesłać za nimi list gończy.

Przypomnijmy, do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 7 na 8 maja. Do sklepu przy ul. Nowy Świat  wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. – Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł – zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Z relacji wynikało, że wstawił on się za zaczepianymi kobietami, przez co pijani mężczyźni wciągnęli go do bramy, po czym zaczęli bić, kopać i dźgać ostrym narzędziem.

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy