Świątkomania trwa. Kto może przerwać passę naszej mistrzyni?
Twitter/@iga_swiatek

Liderka rankingu tenisistek WTA dobrze zaczęła kolejny turniej WTA w USA. Iga Świątek awansowała do 3. rundy zawodów na twardych kortach w Cincinnati. Polka pokonała Amerykankę Sloane Stephens 6:4, 7:5.

Turniej w Cincinnati to ostatni sprawdzian Igi Świątek przed rozpoczynającym się 29 sierpnia wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. Polka dość pewnie pokonała 57. w rankingu Sloane Stephens. A warto przypomnieć, że jeszcze 4 lata temu 29-letnia Amerykanka na liście WTA była trzecia. W 2017 roku wygrała US Open, a w kolejnym sezonie dotarła do finału French Open.

Iga's 50th win of the season 💥

World No.1 🇵🇱 @iga_swiatek moves past Stephens, 6-4, 7-5 to reach the Round of 16 in Cincinnati! 🙌#CincyTennis pic.twitter.com/3aZkFLU4gQ

— wta (@WTA) August 17, 2022

Świątek w pierwszym secie grała trochę nerwowo i Amerykanka doprowadziła do remisu 4:4. Dwa kolejne gemy padły jednak łupem Polki. W drugiej partii 21-letnia raszynianka znów pod koniec było nieciekawie. Stephens ponownie wyrównała, tym razem na 5:5, ale tak jak w pierwszym secie, ostatnie słowo należało do Świątek. Znów wygrała dwa gemy z rzędu i po godzinie i 39 minutach mogła się cieszyć z awansu do 3.rundy.

- Wiem, że miałam w tym meczu momenty lepsze i gorsze, ale cieszę się, że w tych kluczowych potrafiłam zagrać dobrze - powiedziała Świątek jeszcze na korcie. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Madison Keys.

PAP, Twitter/@WTA

Wrocław czeka, ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA