Spłonął magazyn ze zbożem

Artykuł
Telewizja Republika

W miejscowości Gozdowo pod Sierpcem spłonął w poniedziałek prywatny magazyn zboża. Wewnątrz znajdowało się około 500 ton ziarna. Na skutek działania ognia dach budynku zawalił się. Trwa dogaszanie pożaru. W akcji brało udział 21 zastępów straży pożarnej, w tym państwowej i ochotniczej.

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu bryg. Waldemar Goczyński, zgłoszenie pożaru magazynu zboża w miejscowości Gozdowo wpłynęło w poniedziałek - do akcji gaszenia ognia skierowano łącznie 100 strażaków, w tym także ochotników.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że pożar obejmował praktycznie cały budynek murowany, parterowy o wymiarach 75 metrów na 25 metrów, o drewnianej konstrukcji dachu, krytego blachą. 

"Wewnątrz znajdowało się około 500 ton ziaren zboża i ładowarka. Wszystko uległo spaleniu. Na skutek pożaru niemal całkowitemu zawaleniu uległ dach budynku" - powiedział PAP bryg. Goczyński. Dodał, iż ogień jako pierwszy zauważył operator ładowarki pracujący w magazynie.

Rzecznik sierpeckiej straży straży pożarnej podkreślił jednocześnie, że obecnie na pogorzelisku trwa dogaszanie zarzewi ognia z użyciem ciężkiego sprzętu. "Nie ma na chwilę obecną zgłoszeń o poszkodowanych" - zaznaczył. 

W trakcie pożaru magazynu zbożowego w Gozdowie słup dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów.

Źródło: Portal Telewizja Republika; PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy