W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” tematem przewodnim jest tekst Doroty Kani „Neumann, korupcja i tajemnice pani mecenas. Zwolnienie z tajemnicy adwokackiej pozwoli ustalić prawdę?”. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej mec. Pauliny Kieszkowskiej-Knapik, byłej pełnomocnik warszawskiej kliniki okulistycznej Sensor Cliniq – dowiedziała się „Gazeta Polska”. „Ma to związek ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał Sławomir Neumann, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej” – pisze w dzisiejszym numerze nowego tygodnika „Gazeta Polska” Dorota Kania.
W artykule „Neumann, korupcja i tajemnice pani mecenas. Zwolnienie z tajemnicy adwokackiej pozwoli ustalić prawdę?” Dorota Kania informuje o nowych faktach na temat śledztwa, w którym Sławomir Neumann usłyszał zarzuty:
„Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej mec. Pauliny Kieszkowskiej-Knapik, byłej pełnomocnik warszawskiej kliniki okulistycznej Sensor Cliniq – dowiedziała się „Gazeta Polska”. Ma to związek ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał Sławomir Neumann, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej”.
- czytamy w artykule Doroty Kani.
W najnowszym wydaniu tygodnika #GazetaPolska (dostępnym w kioskach od środy 6 listopad) tematem przewodnim jest tekst Doroty Kani „Neumann, korupcja i tajemnice pani mecenas. Zwolnienie z tajemnicy adwokackiej pozwoli ustalić prawdę?”https://t.co/hB5keQMfAE
— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 5 listopada 2019
Ponadto w numerze
Tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Zablokować przekop – nowy plan Rosji. Park narodowy na Mierzei Wiślanej”.
„Moskwa ma nowy plan na blokowanie, spowalnianie i wyrządzanie szkód wizerunkowych inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej. Na początku października ogłoszono mianowicie, że na rosyjskiej części Mierzei powstanie... park narodowy. Ta nieoczekiwana deklaracja sprawi, że europejscy „ekolodzy” oraz politycy i urzędnicy unijni dostaną do ręki groźny oręż w walce z polską inwestycją”.
- czytamy w artykule.
Z kolei w tekście „Złote dziecko warszawskiego samorządu. Chronił strategiczne spółki, jeździł (nie)swoim lamborghini” Piotr Nisztor informuje o najnowszych ustaleniach „Gazety Polskiej, z których wynika, że prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne badają związki Artura W., podejrzanego o korupcję burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, z developerami działającymi w stolicy.
Szczególnej uwadze polecamy rozmowę z ministrem Mariuszem Błaszczakiem.
„Relacje Polski z USA, jak i pozostałymi krajami w NATO, są bardzo ścisłe. Spotkania w Białym Domu, Pentagonie i Kongresie utwierdziły mnie w przekonaniu, że kwestia wzmacniania obecności USA w Europie, a co za tym idzie, zacieśnianie relacji z Polską, stoją ponad podziałami politycznymi”.
- mówi szef MON w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem i Igorem Szczęsnowiczem.
Czytaj także: