Sondaż: 80 proc. Polaków za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE
Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu w Edynburgu i niemieckiego think-tanku D/part wynika, że aż 80 proc. Polaków jest przeciwnych Brexitowi – czytamy na portalu Interia.pl.
To samo pytanie zadano również przedstawicielom innych krajów UE. Niemcy w 73 proc. opowiedzieli się za zostaniem Brytyjczyków w Unii, jednak Francuzi byli już bardziej podzieleni, tylko 56 proc. spośród nich chciałoby widzieć Wielką Brytanię we wspólnocie państw europejskich.
Europejczycy zostali również zapytani o to, jak zagłosowaliby w referendum o wystąpienie własnego kraju z Unii Europejskiej. Sprzeciw wyraziło 66 proc. Polaków, 68 proc. Hiszpanów, 60 proc. Niemców i 45 proc. Francuzów.
Sondaż przeprowadzono na grupie 8 tys. osób, a pytania zadawano na początku lutego.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Popularny burmistrz Londynu popiera Brexit
Unijny komisarz: władze UE nie zaangażują się w kampanię ws. Brexitu
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej
Fundacja Myśli Demokratycznej zrywa współpracę z Rudzińskim po ujawnieniu przez WP afery hejterskiej
Żaryn chwali ABW ws. Suchanow: dobra decyzja. Inaczej mielibyśmy do czynienia z zagrożeniem dla państwa
Najnowsze
Śliwka alarmuje: 400 mln zł z budżetu MSZ ma trafić na Ukrainę, a nie do polskiej dyplomacji
TSUE przesuwa granice. Ordo Iuris alarmuje o ingerencji w suwerenność państw
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej