Przejdź do treści
22:30 Francja: co najmniej sześć osób, w tym dzieci, zginęło w eksplozji w domu mieszkalnym
22:00 Trump: pracujemy z Europą nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy
21:30 Trump: myślę, że jesteśmy bliżej rozwiązania ws. Ukrainy niż kiedykolwiek wcześniej
21:01 Wielka Brytania: szefowa MSZ wezwała ambasadora Chin w związku ze skazaniem Jimmy’ego Laia
20:34 USA: FBI poinformowało o udaremnieniu zamachu skrajnie lewicowej organizacji w Los Angeles
20:10 Francja: projekt budżetu został przyjęty w Senacie, lecz do kompromisu wciąż daleko
19:45 Przydacz: nie jesteśmy zwolennikami skróconej ścieżki Ukrainy do UE
19:20 USA: Trump zasugerował, że Reiner zginął z powodu swej „obsesji” na jego punkcie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Polska. Nowy komponent Sił Zbrojnych RP

Źródło: Fot. PAP/Tomasz Gzell

- Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, to jest regularne wojsko, posiada zdolności zarówno obronne, służące rozpoznaniu jak i zdolności służące ofensywie - mówił we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON wziął udział w uroczystości powołania nowego komponentu Sił Zbrojnych RP - Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

- Konsekwentnie budowaliśmy zdolności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W 2019 r. powołaliśmy do życia Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, konsolidując instytucje, które wcześniej były rozproszone, które zajmowały się właśnie tą sferą - mówił Błaszczak.

.@mblaszczak (@MON_GOV_PL): W 2016 roku, uznano Polskie Cyberbezpieczeństwo piątym w Europie.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) February 8, 2022

Dodał, że dziś do życia powoływane jest dowództwo komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Wskazał, że dowództwo będzie ściśle zintegrowane z Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

.@mblaszczak(@MON_GOV_PL): Powołujemy do życia Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) February 8, 2022

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w XXI wieku ataki cybernetyczne stały się jednym z narzędzi agresywnej polityki, m.in. naszego sąsiada. Dlatego te zdolności dla Wojska Polskiego mają charakter fundamentalny, kluczowy - ocenił Błaszczak.

.@mblaszczak(@MON_GOV_PL): Te wojska mają wielkie znaczenie w dzisiejszych czasach. Ataki cybernetyczne są ważnym elementem wrogiej polityki. Musimy temu przeciwdziałać.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) February 8, 2022

- Wojsko Obrony Cyberprzestrzeni, to jest regularne wojsko, posiada zdolności zarówno obronne, zdolności służące rozpoznaniu jak i zdolności służące ofensywie, jeśli taka byłaby konieczność - mówił szef MON.

W trakcie uroczystości gen. bryg. Karol Molenda otrzymał od ministra Błaszczaka decyzję o wyznaczeniu na stanowisko Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

 

.@mblaszczak(@MON_GOV_PL): Zwiększyliśmy miejsca na kierunkach cyberbezpieczeństwa trzykrotnie.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) February 8, 2022
PAP

Wiadomości

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Trafiony – zatopiony! Rosyjski okręt podwodny wyleciał w powietrze

Najnowsze

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

Karol Nawrocki

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Gość Dzisiaj

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

W Berlinie ogłoszono europejskie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy