Nowy sprzęt dla stołecznej policji. Warszawski ratusz wydał ponad 3 mln zł
Warszawski ratusz wydał ponad 3 mln zł w 2015 i 2016 r. na nowy sprzęt dla Laboratorium Kryminalistycznego i Wydział Ruchu Drogowego stołecznej policji. Sprzęt jest już wykorzystywany m.in. do identyfikacji oraz do badania składu środków odurzających.
Nowy sprzęt będzie wykorzystywany m.in. przy badaniach śladów z nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki. Ma także identyfikować narzędzia użyte w miejscach kradzieży czy ujawniać związki chemiczne zawarte w tzw. dopalaczach.
Najwięcej sprzętu stołeczny ratusz zakupił dla Laboratorium Kryminalistycznego KSP w 2015 r. na kwotę ponad 2 mln 180 tys. zł. w tym m.in. zestawy substancji wzorcowych środków odurzających, chromatografy gazowe pozwalające na oznaczanie poszczególnych składników związków chemicznych, automatyczne stacje do izolacji DNA pozwalające na uzyskanie z pobranych próbek materiału genetycznego.
W 2016 r. zakupy dla Laboratorium Kryminalistycznego wyniosły natomiast niecały 1 mln zł. W czwartek przekazano również wart niecałe 50 tys. zł sprzęt dla Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, w tym laptopy, drukarki i aparaty cyfrowe.
Najnowsze
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści