Przejdź do treści
16:00 W Sejmie odbywa się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu "Ruch Obrony Granic" - do Warszawy przyjechali wolontariusze ROG z całej Polski
14:46 IMGW: 4 stacje hydrologiczne z rekordem dobowego intensywnego opadu deszczu
14:18 Poznań: Dożywocie dla obcokrajowca m.in. za brutalne zabójstwo w Środzie Wlkp.
14:07 Świat: Grecja przestanie przyjmować wnioski o azyl dla migrantów przybywających na łodziach z Afryki
13:21 IMGW: ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu będą obowiązywały do czwartku do godz. 20.00
12:45 IMGW: opady niemal w całym kraju, niż nad Polską utrzyma się przynajmniej do poniedziałku
12:23 Politycy PiS o Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej: Inicjatywa przechodzi w fazę realizacji
12:09 ETPCz: Rosja dopuściła się łamania praw człowieka w Ukrainie
10:49 SG: we wtorek bez incydentów na granicy z Litwą, ruch odbywa się płynnie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Kolejny rekord zakażeń

Źródło: PAP

Mamy 21 629 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podało w piątek ministerstwo zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób. Z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami nie przeżyło 167 osób. Od początku pandemii w Polsce odnotowano 340 834 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i 5351 zgonów.

Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358) - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049),

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 30, 2020

Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób.

Od początku pandemii odnotowano 340 tys. 834 zakażenia koronawirusem. Zmarło 5 tys. 351 osób.

Ponad 15 tys. chorych w szpitalach 

Do respiratorów podłączonych jest 1254 chorych (na 1777 obecnie dostępnych ) - o 51 więcej niż dzień wcześniej. Liczba respiratorów zwiększyła się o 44.  

15 tys. 444 osób przebywa w szpitalach (to wzrost o 813 w porównaniu do ostatniej doby). Szpitale dysponują 23 tys.  

Dane dot. liczby zajętych łóżek i respiratorów w ciągu ostatnich siedmiu dni:

 

  • Piątek: 10 788 / 851
  • Sobota: 11 496 / 911
  • Niedziela: 11 887 / 947
  • Poniedziałek: 12 282 / 999
  • Wtorek: 13 291/1078
  • Środa: 13 931/ 1150
  • Czwartek: 14 631/1733

 

Na kwarantannie przebywa 496 tys. 213 osób. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 49 tys. 503 osoby.

 

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/sPkxlFktP1

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 30, 2020

Od początku epidemii wyzdrowiało 134 tys. 724 osoby, u których potwierdzono zakażenie. W ciągu doby przybyło 5 tys. 457 ozdrowieńców.

Polska w "czerwonej strefie"

Od soboty, cała Polska jest tzw. "czerwonej strefie". Zgodnie z nowymi obostrzeniami, które weszły już w życie, obowiązuje zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji. Mogą one sprzedawać swoje dania jedynie na wynos przez okres dwóch tygodni. Zakaz ten może być wydłużony, jeśli sytuacja się nie poprawi.

Zawieszono działalność sanatoriów, jednak będzie możliwość dokończenia turnusów, które trwają.  

W całym kraju obowiązują ograniczenia w transporcie publicznym. W środkach komunikacji może być zajętych jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc. 

Ograniczenia obejmują także handel. W sklepach obowiązują limity pięciu osób na jedną kasę w placówkach handlowych do 100 m2, a w lokalach powyżej 100 m kw. limit ten to 1 osoba na 15 m kw.\

Nowe obostrzenia?

Premier Mateusz Morawiecki poinformuje w piątek, jak będą funkcjonowały cmentarze w dniu Wszystkich Świętych. Przypada on w najbliższą niedzielę. Możliwe, że szef rządu przedstawi także nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Mogą dotyczyć np. organizacji pracy biurowej. 

Jak we wtorek dowiedział się polsatnews.pl, wprowadzenie nowych obostrzeń zależało od wzrostu liczby nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2 do czwartku. 

Jeśli rząd ocenił, że ich liczba nie wrosła drastycznie, nie ogłosi kolejnych restrykcji. Z naszych ustaleń wynika, że ministrowie czekają na efekty obostrzeń wprowadzonych wcześniej i planuje zmiany w zarządzaniu epidemią: więcej chorych ma trafiać do izolatoriów, a nie do szpitali.

 

twitter/Ministerstwo Zdrowia

Wiadomości

Lipiec na talerzu: te sezonowe przysmaki działają jak naturalny detox! Jedz je, a twoje ciało ci podziękuje

Iga Świątek w półfinale Wimbledonu!

Polska Grupa Zbrojeniowa ma zbudować trzy fabryki amunicji

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Mosiński: Tuskowi się wszystko rozsypuje, dziś jest w ciemnej dziurze

Lubuskie: Prominentny działacz PSL stracił prawo jazdy, ale nadal prowadził auto

Kiedy Radosław Sikorski zastąpi Donalda Tuska?

Uwaga na szlakach, wciąż pada deszcz!

SPRAWDŹ TO!

Sikorski bawi się w internetowego hejtera. Uderzył w prezydenta i... Bąkiewicza [SONDA]

Żygadło: kontrole na granicy z Niemcami to fikcja

Jarosław Rzepa: Oczekuję wyjaśnień od marszałka Szymona Hołowni

Najnowsze

Lipiec na talerzu: te sezonowe przysmaki działają jak naturalny detox! Jedz je, a twoje ciało ci podziękuje

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Iga Świątek w półfinale Wimbledonu!

Polska Grupa Zbrojeniowa ma zbudować trzy fabryki amunicji

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?