Latkowski stanie przed komisją ds. Amber Gold
W środę odbędzie się przesłuchanie byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost" – Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego.
– Podczas przesłuchania dziennikarzy jest kilka wątków, które członkowie komisji będą chcieli poruszyć – podkreśliła przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, Małgorzata Wassermann.
– Nigdy nie przekazywałem mu czegokolwiek. Każdy kontakt z Marcinem P. jest zarejestrowany. Spotkaliśmy się raz wieczorem z nim i jego żoną 7 sierpnia 2012 roku w restauracji Tekstylie w Gdańsku. Plan śledztwa poznaliśmy z Michałem Majewskim, dopiero kiedy Marcin P. został zatrzymany. Nie było więc nawet fizycznej możliwości – podkreślił Latkowski.
Jest to odpowiedź na oskarżenia jakie padło z ust Marcina P., który stwierdził, że otrzymał od jednego z dziennikarzy krótkie informacje o planie działań śledczych, które w sprawie Amber Gold podjęła prokuratura i ABW w Gdańsku.
Dziennikarz podkreśla, że zarówno on, jak i jego redakcyjny kolega Michał Majewski, będą zeznawać na własne życzenie: – Chcieliśmy tego przesłuchania. Nie może być tak, że przez wiele godzin szargane są nasze nazwiska i nasza praca dziennikarska.
Jutrzejsze przesłuchanie rozpocznie się o godzinie 10:15.