Przejdź do treści
21:36 Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa farmaceutycznego - nowe przepisy usuwają obowiązek przesyłania do ZSMOPL informacji o planowanym miejscu dostawy produktów leczniczych
19:15 Ryszard Cyba, który w 2010 roku zabił działacza PiS Marka Rosiaka, a drugiego poważnie ranił, zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym - taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Wołowie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Koronawirus w USA. Wzrost zakażeń w stanie Nowy York

Źródło: Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

- 20 największych ośrodków rozprzestrzeniania się koronawirusa w stanie Nowy Jork wpływa na podwyższenie w ciągu ostatniej doby odsetka zakażeń do 1,27 procent. Nie licząc ich wynosiłby tylko 0,98 proc. - poinformował w czwartek gubernator Andrew Cuomo.

Jak dodał w tych 20 skupiskach z zaledwie sześcioprocentową populacją miało miejsce 26 proc. wszystkich nowych przypadków wirusa w całym stanie.

- Te 20 (obszarów) wymaga uwagi i działań, ponieważ nie są one hermetycznie zapieczętowane, a jedno skupisko Covid dzisiaj może się rozprzestrzenić na całą społeczność jutro. Nie chodzi już o edukację publiczną, chodzi o egzekwowanie wymogów. Nie sądzę, aby za mojego życia istniał bardziej wyczerpująco nagłośniony temat, dotyczący zdrowia publicznego, niż konieczność noszenia maseczek - zauważył Cuomo.

Spośród 109 218 testów wykonanych w środę w całym stanie 1382, czyli 1,27 proc., przyniosło wynik pozytywny. 20 największych ośrodków koronowirusa wyselekcjonowanych na podstawie kodów pocztowych odnotowało średni dobowy wzrost o 6.5 proc. Największy skok nastąpił na Brooklynie oraz w hrabstwie Rockland.

- Jeśli nie liczyć tych obszarów, sytuacja w Nowym Jorku jest lepsza niż można się było spodziewać  – ocenił gubernator.

Omawiając przebieg batalii z pandemią potwierdził, że łącznie z 1382 nowymi przypadkami zakażenia w ciągu ostatniej doby, od wybuchu pandemii zarejestrowano ich łącznie 460 031. W szpitalach przebywało w sumie 612 pacjentów, w tym 141 na oddziałach intensywnej terapii. Do respiratorów były podłączone 63 osoby.

W ostatnich 24 godzinach odnotowano w całym stanie 11 zgonów (w tym sześć w mieście Nowy Jork). W sumie od wybuchu pandemii zmarło w stanie 25 490 osób.

- Jesteśmy w tej sytuacji po części dlatego, że samorządy nie egzekwowały przepisów. (…) Jeśli rozpędzisz się samochodem, dostajesz mandat. Jeśli ktoś nie nosi maski, zasługuje na karę. Jeśli samorządy nie chcą być odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów, zrobi to wyznaczony personel stanu i zrobię to ja – przestrzegał Cuomo.

W środę specjalne zespoły złożone z przedstawicieli agencji zajmującej się m.in. wydawaniem zezwoleń na sprzedaż, produkcję i dystrybucję alkoholu, State Liquor Authority, oraz policji stanowej przeprowadziły inspekcje w 1065 zakładach gastronomicznych w mieście Nowy Jork i na Long Island. Odkryły, że siedem nie przestrzegało przepisów, wprowadzonych w związku z pandemią. Grożą za to grzywny i utrata licencji.

PAP

Wiadomości

Wotum nieufności AUR: Zrujnowali kraj i teraz każą Rumunom płacić rachunek!

Prezydent USA zapowiada cła na importowaną miedź. Ma jeden cel

Brazylia zapłaci więcej. Trump podniósł cła "za nękanie Bolsonaro"

Moskiewska dyktatura nie odpuszcza. Nocne naloty na Kijów

Amerykański Kongres gotowy do uderzenia nie tylko w rosyjską gospodarkę

Klucz do zagadki życia na Marsie. Chce sprowadzić próbki na Ziemię

Hiszpania chce się targować z Trumpem. Na stole bezpieczeństwo i lojalność

USA wznawiają dostawy potężnej broni na Ukrainę

Platforma Obywatelska zaatakowała obrońców granic

Rząd Tuska zrekonstruuje się 22 lipca. Nie było innej daty? Internauci nie zawodzą

Jabłoński: Tusk obiecywał rekonstrukcję, ale jej nie ma

Marine Le Pen ofiarą systemu? Elity blokują jej start w wyborach

Znowu duży pożar, tym razem w Gliwicach

Kanclerz Niemiec mówi co dalej z kontrolami

Wellman nie spodobał się wpis znanego pisarza. Zapadł kolejny wyrok w głośnej sprawie

Najnowsze

Wotum nieufności AUR: Zrujnowali kraj i teraz każą Rumunom płacić rachunek!

Amerykański Kongres gotowy do uderzenia nie tylko w rosyjską gospodarkę

Klucz do zagadki życia na Marsie. Chce sprowadzić próbki na Ziemię

Hiszpania chce się targować z Trumpem. Na stole bezpieczeństwo i lojalność

USA wznawiają dostawy potężnej broni na Ukrainę

Prezydent USA zapowiada cła na importowaną miedź. Ma jeden cel

Brazylia zapłaci więcej. Trump podniósł cła "za nękanie Bolsonaro"

Moskiewska dyktatura nie odpuszcza. Nocne naloty na Kijów