Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
21:48 Włochy: 700 tys. turystów w Rzymie, komplet w hotelach nad morzem w długi weekend
21:15 Sport: Broniący tytułu mistrza świata na żużlu Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Czech
21:02 Lubuskie: Trwają poszukiwania Katarzyny O. podającej się za psychologa
19:33 Słowacja: Przed początkiem sezonu letniego w Tatrach ratownicy ostrzegają przed polami śnieżnymi
18:57 Ukraina: 11 wiosek ewakuowanych w obwodzie sumskim w związku z rosyjską ofensywą
17:26 MP w szermierce: Złoto w szpadzie dla drużyn AZS AWF Katowice i Piasta Gliwice
13:40 Akcja "Solidarni z Batmanem", na profilu Tomasza Sakiewicza na X przekroczyła już ponad 250 tysięcy wyświetleń w zaledwie kilka godzin!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Już w sobotę poznamy program PiS! Rzecznik partii o szczegółach

Źródło: canva.com

Jak podkreślił dzisiaj w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, program partii, który zostanie zaprezentowany w sobotę, powstał w oparciu o problemy jakie zgłaszali Polacy.

"W sobotę chcemy nie tylko podsumować to co działało się na przestrzeni ostatnich dni, czyli powiedzieć kilka słów więcej o tych programach, które zostały zaprezentowane. Ale chcemy też szczegółowo w poszczególnych obszarach odnieść się do najważniejszych problemów Polaków" - powiedział Bochenek.

Podkreślił, że program powstał w oparciu o to jakie problemy zgłaszali Polacy. Zostanie zaprezentowany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w Końskich już w najbliższą sobotę o godzinie 12.

"Będzie tam m.in. zaprezentowana perspektywa na osiem i więcej lat, jeśli chodzi o te kluczowe, strategiczne przedsięwzięcia z punktu widzenia rozwoju Polski i kierunku, w którym powinna pójść. Będą to rozwiązania gospodarcze, społeczne, dotyczące polskiej wsi, rolnictwa, służby zdrowia i bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków" - wymieniał.

Zaznaczył, że służba zdrowia to bardzo szeroki temat i właściwie żadnemu rządowi nie udało się wprowadzić takich rozwiązań, które przyczyniłyby się do poprawy. "Za wyjątkiem ostatnich lat, bo jednak nakłady na służbę zdrowia znacząca wzrosły. Plan na 2024 rok to ponad 170 miliardów w porównaniu do około 70 miliardów za czasów Platformy Obywatelskiej, darmowe leki dla seniorów, teraz również dla dzieci i młodzieży" - dodał. 

.@RafalBochenek rzecznik @pisorgpl w #SygnałyDnia @RadiowaJedynka o konwencji w Końskich: to bardzo ważne wydarzenie z perspektywy najbliższej kadencji, ale będzie tam też zaprezentowana perspektywa na 8 i więcej lat, jeśli chodzi o strategiczne przedsięwzięcia z punktu widzenia… pic.twitter.com/k7hZCQWfeK

— Jedynka – Program 1 Polskiego Radia (@RadiowaJedynka) September 7, 2023
portal tvrepublika.pl, Twitter (X), PAP

Wiadomości

Nokaut w finale Ligi Mistrzów

Podawała się za psychologa. Wciąż pozostaje nieuchwytna!

Justyna Steczkowska uderza w TVP w likwidacji. "Złamali mi serce"

HIT! Spiderman na dachu! Wzywa do uwolnienia Batmana

Polska-Niemcy. Nasza kadra z porażką w finale

Ks. Stryczek w Republice: można mnie zabić, ale nie można odebrać mi wolności!

Od jutra turyści zapłacą więcej za parkowanie!

Jakubiak: akcja wokół "Batmana" to jest walka z opozycją!

Edyta i Cezary Pazura świętują 18 rocznicę! „Przeszliśmy przez ogień. Były chwile, gdy nie mieliśmy nic — oprócz siebie”

Chiny zaatakują Tajwan? Szef Pentagonu bije na alarm!

Osowski: policja straszyła uczestników naszego zgromadzenia sprawami sądowymi!

SPRAWDŹ TO!

Ojciec zamordował swoje dzieci. Co na to Żukowska? Nie uwierzycie!

Oscar Piastri wygrał kwalifikacje w Barcelonie

STRIFE 14: Wielkie święto sportów walki w Piotrkowie Trybunalskim już za tydzień

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Polacy solidaryzują się z Batmanem. Akcja rośnie w siłę!

Najnowsze

Knockout w finale Ligi Mistrzów

Polska-Niemcy. Nasza kadra z porażką w finale

Ks. Stryczek w Republice: można mnie zabić, ale nie można odebrać mi wolności!

Od jutra turyści zapłacą więcej za parkowanie!

Jakubiak: akcja wokół "Batmana" to jest walka z opozycją!

Podawała się za psychologa. Wciąż pozostaje nieuchwytna!

Justyna Steczkowska uderza w TVP w likwidacji. "Złamali mi serce"

HIT! Spiderman na dachu! Wzywa do uwolnienia Batmana