Kongres 590 podzielony został na siedem bloków tematycznych, w których szczegółowo omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem polskiej przedsiębiorczości. Kongres potrwa od 16 do 17 listopada. Na kongresie wystąpi m.in. Premier Polski Beata Szydło i Prezydent RP Andrzej Duda.
Oto co znajdzie się na Kongresie 590:
Blok S1 o nazwie „Panorama branż”, który rozpocznie dyskusje podczas Kongresu 590, będzie przeglądem różnych segmentów polskiej gospodarki. Paneliści dyskutować będą między innymi na temat sektorów: chemicznego, mieszkaniowego, motoryzacyjnego i rolno-spożywczego, mających istotny wkład w PKB Polski. Wykazują one też tendencje wzrostowe w obszarach, takich jak: wysokość generowanego przychodu, liczba zgłoszeń patentów i uzyskanych certyfikatów jakości, wydatki na inwestycje w projekty badawczo-rozwojowe, wykorzystanie wysokomarżowych technologii czy wreszcie osiąganie wysokich pozycji w rankingach branżowych.
Kolejny blok (S2) dotyczyć będzie wyzwań biznesu. Jego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z takimi zjawiskami jak: „Zagraniczne przejęcia polskich firm – nowa rzeczywistość polskiej gospodarki”, czy też „Działalność B+R a dotacje według polskich przedsiębiorców”.
Blok S3 dotyczyć będzie sektora MSP. Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 90% ogółu pracodawców i generują ponad 50% PKB. Analizując warunki wzrostu MSP, należy poddać pod dyskusję chociażby problematykę prawnego i instytucjonalnego otoczenia biznesowego w kontekście wsparcia przedsiębiorców, m.in. w ekspansji zagranicznej.
Nie zabraknie również tematów związanych z systemem podatkowym (blok S4). Paneliści dyskutować będą między innymi na temat efektywności i sposobów organizacji systemu podatkowego, wpływającego na przychody państwa oraz postaw przedsiębiorców wobec tego systemu.
Kolejny blok (S5) dotyczyć będzie projektów infrastrukturalnych, między innymi takich jak: Centralny Port Komunikacyjny, a także Trójmorze.
Z kolei blok S6 poświęcony zostanie energetyce. Podczas licznych debat uczestnicy poszukają diagnozy dotyczącej szans i zagrożeń dla branży, wynikających z przechodzenia od centralnego zarządzania dystrybucją energii, do stworzenia sieci indywidualnych magazynów energetycznych.
W programie znajdują się również panele poświęcone otoczeniu gospodarczemu (blok S7), w którym funkcjonuje polskie przedsiębiorstwo, składającego się z czynników ekonomicznych, polityczno-prawnych, technicznych, a także z konkurencji, dostawców czy odbiorców.
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych bloków i paneli znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia: www.kongres590.pl w zakładce PROGRAM.
Relacje z kongresu można śledzić na: twitter.com/kongres590 oraz www.facebook.com/Kongres-590-1059203560793832/